Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államilag támogatott...

Ha államilag támogatott orvosira jelentkezek, milyen költségeim adódhatnak ill. mekkorák azok a költségek (könyv stb. )?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 18:44
 1/5 PetFen ***** válasza:
Én is orvosira fogok jelentkezni...ezen az oldalon volt egy hasonló kérdés ,ott írták,hogy első évben kb100.000ft(maga az anatómiai atlasz 40-50000ft körül van..)
2012. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyok sajna...

Ha mindent újonnan akarsz megvenni, akkor kezdj el spórolni:D Első évben 80-at simán el lehet költeni könyvekre még úgy is, hogy csak a nagyon fontosakat veszed meg.

Előre nem érdemes vásárolni, mert ha felvesznek, akkor kapsz a könyvekre kedvezményt. Plusz nálunk jegyzettámogatás is van.

Anatómia atlasz ára típustól függően 15-35 ezer forint között van. Az anatómia könyv az kb. 15 ezer. Szövettan nagyjából 16. Nekünk fizika, sejtbiosz könyv nem kellett, kémia újonnan 6-6 ezer (két kötet), de én nem vettem...

Ezen kívül kell köpeny, ami 4000 körül van. Plusz szike és csipesz, az kb 1700 forint. Gumikesztyűk...

És ez még csak az első év:D Másodikban bikém könyv 9 körül, élettan 16 körül, embriológia 9 körül.

Harmadévben patológia majdnem 20...

Emellett egy csomó anyagot felraknak netre, amit nem árt kinyomtatni, ha nem szeretsz gépről tanulni.

Harmadikban kell fonendoszkóp is, az 7ezertől a csillagos égig. Az "ajánlott" az 23 körül van.


Gondolom most ezeket olvasva elkapott a szívroham kb:D De azért no para, meg lehet oldani okosban:) Egyrészt ott a könyvtár, másrészt sokan árulják a használt könyveiket, ha van ismerősöd, akár kölcsön is kérheted. Emellett van még egyéb olcsóbb megoldás is, de azt nem írnám le...majd megtudod ha bekerülsz:D

2012. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

huh, köszi! :) hát hallottam már sok olcsó megoldásról, ezzel majd tényleg akkor foglalkozok, ha bekerülök..:D


ha szabad kérdezni te hova jársz? :)

2012. jan. 7. 19:30
 4/5 A kérdező kommentje:
vagyis ti...:D
2012. jan. 7. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegedre:)
2012. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!