Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az óbudai egyetem Kandó...

Az óbudai egyetem Kandó Kálmán villamosmérnöki szakja milyen erős? Mennyire elismert?

Figyelt kérdés

Néztem a ponthatárokat és tavaly még 254 volt, ami pont jó nekem mert 258 pontom van. Ezt még 2008-ba szereztem, majd elmentem OKJ-ra (amit nem lehet kiválasztani a listából a felvi-n), majd egy éve befejeztem (4-es gyakorlat, 3-as elmélet). Gondoltam az OKJ-n kapott melóval el tudok helyezkedni. Hát tévedtem (ez egy évbe telt).


Szóval: ezzel minimális különbséggel van esélyem hogy bekerüljek? A BME-VIK-et meg se próbáljam?


A bent maradással nem lesz bajom, ha akarok tanulok és ez most fontos nekem.


2012. jan. 8. 03:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
60%
lol. Akinek 258 pontja van, annak lesz gondja a bentmaradással.
2012. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
úgy voltam vele, hogy nem volt kedvem tanulni. De ez az egy év szünet/munkakeresés rádöbbentett hogy a megkapott szakmával nem sokra megyek. Legnagyobb parám az érettségi alatt az angol volt (az lett csak kettes). Az vitte le az átlagomat egész életemben.
2012. jan. 10. 13:46
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Á nem para, a Kandót simán elvégzed XDXDXD
2012. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Annyit mondanék csak, hogy nem könnyű. Barátom ide járt, de otthagyta, mert nem bírta. Fél éve dolgozik, és nincs olyan nap, hogy ne mondaná el, hogy mennyire megbánta. Szerintem ha az ember erőt vesz magán, akkor tud tanulni, és bent tud maradni. Csak akaraterő kérdése. Egyébként nem tudom mennyivel fognak emelkedni a ponthatárok,az a 4 pont elég rizikósnak tűnik... A BME-ről is vannak ismerőseim, és kicsinálják az embereket, full tanulás az életük, szinte semmi más nem fér bele. A Kandó ilyen szempontból barátibb, de ha jó mérnök akarsz lenni, akkor tanulnod kell és minél több időt a laborokban tölteni.
2012. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Üdv! Kandósként nyitottam saját blogot az első féléves tapasztalataimról! Szerintem érdemes elolvasni! [link]
2012. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ösztön díj hanyas átlagtól jár és mennyi

van gólyatábor és milyen?


(ezt a kettő infót bele rakhatod még szerintem a leírásba, amúgy nagyon korrekt és szép blog lett)

2012. febr. 17. 19:05
 7/15 anonim válasza:
Tanulni kell, ennyi. Kandón sok a gyakorlat, azokon kell jól teljesíteni. Ösztöndíj már akkor is jár, ha minden tárgyat megcsinálsz tanterv szerint. Első félév után 4-es átlagra kb 30 ezer jár.
2012. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Közben folyamatosan frissítgetem a fent belinkelt blogomat.


[link]


Olvassátok végig, mert nagyon sok hasznos információhoz juthattok!

2012. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Komoly blogod van. :)
2012. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
A régebbi blogom törlésre került, de hamarosan elkészül az újabb Kandós Blogom még több információval, képekkel a teljes 2 szemesztert lefedve! :-)
2012. máj. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!