Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK mérnök informatikus...

BME-VIK mérnök informatikus szak, vagy ÓE-NIK mérnök informatikus szak? Mekkora a követelmény különbség?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy mennyi különbség van a kettő iskola között, és a két elvégzett szar után milyen muntalehetőség vár rám. Amit én hallottam, az az, hogy BME-n sokkal nehezebb bentmaradni, és elvégezni a szakot, és jobban elméleti tudást kapnak a hallgatók, mint a Neumann János Informatikai karon, ahol inkább gyakorlatiasabb és valamivel könnyebb. Tapasztalatokat szeretnék olvasni mindkettőről, és induoklást hogy melyik éri meg jobban nekiindulni. Nem jártam sem emelt matematika, sem emelt fizika fakultációra, programozást pascalban tudok közepes mértékben, és szeptemberben kezdeném az egyetemet. Valami ötlet, hogy hogyan készüljek fel addigra? előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 8. 14:56
 1/1 anonim válasza:

Nos, én is hasonló cipőben jártam mint te egy évvel ezelőtt, a BME és az ÓE között vaciláltam. Én sem emelteztem semmiből, egy laza középsuliban voltam 4-es 5-ös matekból, fizikából, meg programozásból.


Végül úgy döntöttem hogy a magasabb ponthatáros BME-t írom be elsőnek, és ha összejön akkor oda megyek. Sikerült is. Lassan leteszem (remélhetőleg) az utolsó vizsgámat is, úgyhogy mondhatjuk hogy túl vagyok 1 féléven.


Rengeteget hallottam és olvastam én is hogy így nehéz úgy nehéz... nem szabad eltúlozni. Magasak a követelmények, és sok a leadott anyag, de nagyon jók az előadók, és a gyakorlatokon pedig rendesen az ember fejébe vernek mindent. Én hülye voltam fizikából, így bevezető fizikára kellett járnom, és abból is zh-zni, én azt ajánlanám hogy fizikát mindenképp gyakorolj előtte, lesz egy 0. zh, ha azt teljesíted akkor zsír, ha nem, akkor te is járhatsz felzárkóztatóra... ami plusz idő és energia.


De a lényeg: Én a BME-t ajánlom neked, ÓE kategóriákkal könnyebb, persze ismered a saját képességeidet. BME-n bizony készülni kell előadásról előadásra, be kell járni az órákra, és vizsgaidőszakban csak a tanulásra szabad koncentrálni, de szerintem pont ez az egyetem lényege, ha vinni akarod valamire, nincs más választás.

2012. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!