Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti milyen szakot választanátok...

Ti milyen szakot választanátok a helyemben? A budapesti Szent László Gimnáziumban.

Figyelt kérdés
Szeretem a matekot , a fizikát és az idegen nyelveket. Abban már biztos vagyok hogy gimi után reál irányba szeretnék tovább menni , csak azt nem tudom hogy azon belül merre. Igegen nyelveket viszont mindenkinek tudni kell ezért gondoltam az olaszt , mert akkor a gimi végeztével (jobb esetben) van egy olasz felsőfokú és egy angol középfokú nyelvvizsgám. Szóval így , hogy már az biztos hogy nem humán irányba megyek majd szerintetek melyikre menjek??
2012. jan. 13. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy már gyakorlatilag minden osztályban van 0. évfolyam, vagyis nyelvi előkészítő, nem feltétlenül kell olasz kéttannyelvűre menned, hacsak nem akarsz vmit kezdeni az olasszal.


Ha idegen nyelvek - területen szeretnél továbbmenni, akkor még az olaszon kívül mehetsz spec. angolra, angolra (mai napig nem tudom, mi a különbség a kettő között :)), ill. németre.

Ezenkívül reál még a matek, és a biosz-kémia.


Biológia-kémia-környezetvédelem tagozaton emelt szinten van még a fentieken kívül a fizika is 2 évig (ha jól rémlik - én is erre a tagozatra jártam.)


Magyarul v. nyelv-tagozatra, v. matekra, v. biosz-kémiára kéne menned - véleményem szerint.

Már csak neked kell eldöntened, melyik tetszene legjobban. V. melyikkel mire tudnál menni a későbbiekben.

2012. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem angol vagy biosz-kémia
2012. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A biosz-kémia nállam szóba sem jöhet. Nagyon nem szeretem a kémiát. A többi reél tárgyat viszont igen
2012. jan. 14. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű: Emelt matek ;)
2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
15 éve fejeztem be a tanulmányaimat. 4 helyen dolgoztam azóta, elég eltérő munkahelyeken. Ami mára általános tapasztalat, hogy néhány speciális tudást igénylő helyen kívül a két idegen nyelvet beszélők tudnak a legjobban elhelyezkedni. Pl. ahol kereskedelmi vezetőként dolgoztam, a négy másik, velem egyszintű kollégámból csak kettőnknek volt szakiránya, a többi három a nyelvtudásának köszönhette az állást. Szóval a helyedben a nyelvet erősíteném meg, akár egy orosz vagy kínai szakkal.
2012. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!