Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged biológiára levelezőre...

Szeged biológiára levelezőre menjek vagy nappalira?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd tovább tanulni, esetleg PhD-zni is emiatt nem mindegy, de idősebb vagyok és mellette dolgoznom kéne valamennyit.
2009. máj. 26. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A nappali mindenképp előny, ha meg tudod tenni.
2009. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is így tudom, csak nem tudom jól tudom-e.

TDK-zni is szeretnék, azt is könnyebb nappalis úgy tudom.

Köszi a választ!

2009. máj. 26. 17:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg úgymond egyenrangú a két diploma. Gyakorlatilag rengeteg különbség van.


- Nappalin sokkal több leendő kollégával ismerkedhetsz meg. A kapcsolati tőke előny.

- Sajnos, bár elvileg ugyanazt oktatják, a nappalin sokkal többet kapsz. Ennek az okaiba nem mennék bele, de ha PhD-t akarsz, akkor sokat számít, hogy tudj dolgokat, ne csak papírod legyen róla.

- Ha PhD-zni akarsz, akkor lehetőleg harmadévig találj magadnak szakdolgozó helyet és dolgozd be magad. Megint csak kapcsolati tőke. Szar ügy, de így működik.

2009. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nappalin magasabb a pontszám, úgy gondolom ez sem véletlen. Persze dolgozni egyetem mellett nem könnyű, ilyen esetekre találták ki a levelező illetve a távoktatási tagozatokat. Hogy ezek mennit adnak? Nem tudom, érdemes megkérdezni olyan embereket, akik így csinálták meg, érdeklődni tőlük mi az elvárás, majd összehasonlítani a nappalit a levelezővel és meglátod. Persze vannak szakok, amelyeket jobb lehetlevelezőn megcsinálni,de szerintem a biológia - főleg ha komolyan akarsz vele foglalkozni - nem tartozik azok közé.
2009. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!