Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van a nyelvtanulás az...

Hogy van a nyelvtanulás az Apáczai Csere János Gimnáziumban (Bp. )?

Figyelt kérdés
A felvételi tájékoztatóban azt olvastam, hogy az első idegen nyelv angol. A második nyelvet, pedig a tagozattól függően ők választják ki. Én a humánra szeretnék menni ahol olaszt kell majd tanulni. Az a gondom, hogy eddig németes voltam. Ezután már nem tanulhatom? Kezdhetem mind a két nyelvet teljesen kezdő szintről?
2012. jan. 16. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem kérdezd meg őket e-mailben de azért szívás ha németet tanultál mert azt nagyon kevés suliban lehet tovább tanulni.. szóval kérdezd meg!

0.-ra is mehetsz, nem?

mert ha úgy lehet csak ahogy írják akk elméletileg angol haladó, olasz kezdő, és ez sok helyen így van!

vagy külön tanárhoz jársz és nyáron is anglul tanulsz mindenféle intenzív tanfolyamon és akkor megtanulod maz angolt egy B1-2 szintre!

2012. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor én 2006-ban oda kerültem, akkor úgy volt, hogy megkérdezték, hogy angolt vagy németet szeretnél-e első nyelvnek, aztán írtál egy szintfelmérőt abból a nyelvből, és beraktak egy csoportba, ami megfelelt a tudásodnak. Így az összes csoportban volt minden tagozatról ember. Egyébként akkor németből és angolból is indult teljesen kezdő, szóval gondolom, ha német most nem is lesz (amin meglepődnék), akkor is tudnál menni angol kezdőbe. A második nyelvet meg tagozatonként osztják ki, és azt mindenképp kezdő szinten fogjátok tanulni.
2012. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Angol lesz az első nyelved heti 3 órában. Egy szintfelmérőt fogtok írni, és úgy lesztek 4 szintre bontva.

Olasz is heti 3 órában lesz.

Én is németes voltam, német óra nincsen, de van szinten tartó szakkör kéthetente egyszer. Ehhez ha még hozzáolvasol német szövegeket, akkor a szintedet nagyon jól meg tudod tartani. :)

(Ha gondolod írj privátot. :) )

2012. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!