Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tandíjemelés ami szeptembert...

A tandíjemelés ami szeptembertől lesz, az azokra vonatkozik akik akkor kezdenek, vagy azokra is akik már benne vannak?

Figyelt kérdés
Tehát ha én most orvosi egyetemen 3.os leszek szeptemberben, akkor nekem is nőnek majd a tandíjak, vagy csak azoknak, akik most szeptemberben kezdenek?
2012. jan. 18. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked nem, csak az újaknak. De ha elcsúszol a tanulmányaiddal, akkor rád is vonatkozni fog.
2012. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt megtudod mondani, hogy ez az információ honnan származik?
2012. jan. 18. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Tőlem. De neked is elég józan paraszti ésszel átgondolni a dolgot. Te X éve mikor jelentkeztél, úgymond szerződtél az iskolával a tandíj összegét illetően (is). Ezt nem lehet csak úgy megváltoztatni.


Minden felsőoktatási törvénymódosítást a következő évtől vezetnek be, visszamenőleg sosem.


Mikor én voltam egyetemista, időközben bevezették a Bologna-rendszert. Teljesen más képzési struktúrával járt, de nekünk ezt nem kellett átvenni, mi még végigvittük amit elkezdtünk, tehát a régi rendszerben diplomáztunk. És akik elsőévesek voltak akkor, azok - mint a régi rendszer utolsó tanulói - is végigjárták a 4-5 évüket, miközben a többiek már bolognások voltak. Viszont aki náluk csúszott, az átkerült az új rendszerbe.


De ha mindenképp hivatalos forrástól szeretnéd ugyanezt hallani, hívd fel a Nefmit, ők is bármikor megmondják.

2012. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha csúszol, akkor sem kerülsz át az új rendszerbe.
2012. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát ez elég gázos elképzelés, én a saját tanulmányi osztályomon láttam egy olyan papírt, ami nappali/levelező/távosoknak a tandíj alakulását mutatja be a félévek előrehaladtával.


minél magasabb félévedben jársz, annyival drágább (kb +7000)

és 10 félévre előre voltak kiszámolva minden képzésre.

2012. jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem akarlak elszomorítani, de nem hiszem, hogy 2 féle költségtérítéses összeg lesz az egyetemen...


ha sotés vagy, menj be a dékániba a net-be és kérdezz rá azért!

2012. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!