Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem hányszor lehet bukni...

Egyetem hányszor lehet bukni félévet? Van rá valami korlát hogy maximum hányszor bukhatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Javasolnám az adott egyetem tanulmányi és vizsgaszabálytatát tanulmányozásra.
2012. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bensdorp ***** válasza:
57%

Az állam 12 félévet támogat (általános orvoskarra járóknak 14-et), utána áttesznek költségtérítésesre, de tudtommal akármeddig járhatsz egyetemre, ha fizeted.

Még csak annyi, hogy egy tárgyat maximum 3x vehetsz fel, így maximum 9x vizsgázhatsz belőle (a jelen felsőoktatási törvény szerint). Esetleg dékáni engedéllyel évente +1 vizsgalehetőséget kérvényezhetsz, de csak egy tárgyból. Ha egy tárgyat ennyi próbálkozás után sem sikerül teljesíteni, kirúgnak az egyetemről.

2012. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"hogy egy tárgyat maximum 3x vehetsz fel, így maximum 9x vizsgázhatsz belőle (a jelen felsőoktatási törvény szerint)."


Ez hülyeség.

Nálunk Győrben nincs korlátozva a felvételek száma, nekem is volt 4. tárgyfelvételem egy szo.pótárgyból.

Maximum az adot intézmény korlátozhatja de a törvény ilyet jelenleg nem ír elő.

2012. jan. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!