Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindjárt itt a felvételi, mit...

Mindjárt itt a felvételi, mit tegyek, jelentkezzek egyáltalán? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A felsőoktatási törvény miatt szertefoszlott a több éve dédelgetett álmom, hogy bekerüljek pénzügy-számvitelre, vagy közszolgálatira. (Pénzügyi szakügyintézőit végzem el idén fsz-en). A pontjaim alapján emelt közgáz érettségivel lett volna esélyem végre bekerülni 22 évesen valamelyikre, de hát a sors nem így akarta, akarom mondani a kormány..........És most itt vagyok, nem tudom mit tegyek. Van még két további lehetőség: gazd.és vidékfejlesztési agrármérnök vagy igazgatásszervező szak. Ezekre esetleg még lenne esélyem bekerülni, de nem tudom megéri-e lehúzni úgy 3 évet, hogy engem csak és kizárólag a közgáz érdekel, már több éve ezen a területen tanulok, abban vagyok talán jobb, mint másban. Vagy esetleg adjam be a jelentkezést, és ha ezekre felvesznek, halasszak, és addig csináljak meg egy mérlegképest? Várható még a következő pár évben, hogy eltörlik ezt a "csodás" törvényt, vagy ne is álmodjak?

Mi a véleményetek?


2012. jan. 21. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen irányba akartam továbbtanulni,de szerintem később még rosszabb lesz a helyzet...én sem tudom még mit fogok csinálni.Eddig azt hittem lesz pár állami hely és reménykedtem hogy felvesznek oda,de így...hiába lesz 490akárhány pontom.
2012. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De szerintem önköltségesre így sem lesz nehéz bejutni.
2012. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Naná hogy nem lesz nehéz, oda minden hülyét felvesznek, a lényeg hogy pénze legyen..........viszont a családom nem engedheti meg magának a 177000 Ft-ot félévente, plusz az albérlet + stb..........
2012. jan. 26. 08:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak: 490 akárhány ponttal simán bejuthatsz egyébként , ne hülyéskedj :)
2012. jan. 26. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
mindkét válaszoló én voltam,nálam pont az a probléma hogy mi sem tudjuk kifizetni a tandíjat,és pénzügy és számvitel nem lesz államin :( csak önköltséges indul
2012. jan. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah, értelek, hát igen, a pénzügy-számvitel szakot egyáltalán nem támogatják, de pl. a közszolgálatit meg az alkalmazott közgázt igen, szóval ha közgazdász akarsz lenni, ezekre simán lesz esélyed.........nekem kevésbé, én alig érem majd el a 400 pontot, azt is akkor, ha megcsinálom az emelt szintű érettségit :S
2012. jan. 27. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!