Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a 2012 szeptembertől életbe lépő tankötelezettség bizonyos értelemben nem 16 hanem 15 év? :DD

Figyelt kérdés

Gondolom sokan tudjátok, hogy Orbán Viktor először anno 15 évre akarta csökkenteni a tankötelezettséget - mondván, hogy hiába kötelező az iskola, sokan akkor se járnak,akkor meg minek fizessenek nekik annyi családi pótlékot....


Végülis amit 2011 decemberében megszavazott a Parlament, az 16 év lett.....igen .....de....

Idézek most egy részt az új "Köznevelési törvény"-ből.

42. oldal, 60.§


Idézem:


" A tanuló középfokú iskolában attól a tanévtől kezdve folytathatja a tanulmányait felnőttoktatás keretében, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. "


Idézet vége.


Ha esetleg valaki nem érteni.....ez azt jelenti ha pl valaki márciusi születésű, vagyis márciusban tölti majd a 16-ot, az a tanév elején ugyebár még csak 15 és fél éves.....de az már beiratkozhat estire,mert a tanév folyamán be fogja tölteni a 16-ot.

Ha szószerint értelmezzük a törvényt, akkor nappali tagozatra csak 15 éves korig kötelező járni, utána csak "választható"....mivel utána már járhat estire is.


Akkor bizonyos értelemben mégis 15 év lett a tankötelezettség, ahogy Orbán Viktor először kigondolta. :DD


2012. jan. 21. 21:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Nekem teljesen mindegy, én tanulni akarok, csak nem engedi a kormány!!
2012. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Szuper. És ezzel mi a célod? Nem akarsz bejárni? Ne járj be. 15 évesen hagy ott a sulit, és leszel léhűtő. Jó lesz? Egészbiztosan. Lesz valaha is munkád? Egészbiztosan nem.

Hihetetlen, hogy egyáltalán lecsökkentették 15/16-ra. Nem is ember az a mai fiatal aki képtelen egy érettségit letenni...

2012. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Így a sok koszlidérc idő előtt befejezheti a pályafutását, és semmiféle szankció nem lesz ellenük!
2012. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 21:58-as "IQ bajnok" válaszoló!


Nekem főiskolai diplomám van! Már jó pár éve dolgozom!


Mégis miből gondoltad, hogy én (!) 15 éves vagyok?!


A témát AMIATT hoztam föl, hogy Orbán Viktor a sok tiltakozás ellenére, mégis kitalálta HOGYAN spórolhat a családi pótlékkal,vagyis mégiscsak kibulizta a 15 évet.....


Ha meghaladja a szellemi képességeidet a téma értelmezése, akkor ne olvasd el és főleg tanulj egy kis illemet!

2012. jan. 21. 22:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

mivel a sok "hülye" otthagyja már 16-18 évesen az iskolát,csak annyi változás lesz,hogy az ország fizetheti ezeknek is a segélyt, viszont ha valaki továbbtanulna,annak meg még az esélyt sem adják meg.. hiszen max pontszámmal talán bekerülni egyetemre sztem nem esély...

úgyhogy ismét egy jó döntés,majd fizetheti az ország ezeknek az embereknek a segélyt a családi pótlék helyett.. jobban jár az ország tényleg

2012. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha spórol a családi pótlékkal, nagyon helyes, csak ugye az eddig sem kaphatott családi pótlékot, aki 50 óránál többet hiányzott igazolatlanul. Szóval a tankötelezettség levitelének semmi értelme nem volt, csak azt fogják elérni, hogy jó sok tanulatlan ember legyen az országban. Mert az egészen biztos, hogy így többen fogják otthagyni az iskolát ebben az életkorban...

Azt én sem tudom, honnan gondolta a második válaszoló, hogy 15 éven aluli vagy, aki ott akarja hagyni az iskolát, mivel az ilyen egyének odáig biztosan nem jutnak el, hogy egy törvényből idézzenek. Másrészt ugye az új tankötelezettség csak az idén kezdőkre fog vonatkozni...

2012. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 22:59-es!


Tévedsz! Nem csak az idén kezdőkre vonatkozik hanem mindenkire. Mármint 2012 szeptembertől.

Ez NEM felmenő rendszerben lesz bevezetve mint anno a 18 éves tankötelezettség.

2012 szeptembertől MINDENKIRE vonatkozik.....

2012. jan. 21. 22:35
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen mindegy, hogy meddig tankötelezett valaki! Ha nem akar iskolába járni, akkor felesleges erőltetni! Mennyivel van előrébb valaki, ha 18 éves koráig megbukik még párszor, és ugyanúgy szakma érettségi nélkül van? Akkor inkább hagyja ott a sulit 15-16 évesen, és az ilyeneknek vannak a kukás, építőmunkás, stb. szakmák, amiket el kell végeznie valakinek.
2012. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Itt a GYIK-en is nagyon gyakran előfordul olyan kérdés, hogy ő 16 évesen abbahagyta az iskolát, stb. stb., de most szeretne leérettségizni, mit tegyen... Én is ismerek olyan embert, aki idősebb korában tette le. Szóval nem kell azt gondolni, hogy mindenkinek olyan élete lesz, amilyet elképzel 15-16 évesen, és akkor majd ő boldogan fog kukáskodni. Gyerekekről van szó, nem is tudnak igazán felelős döntést hozni, aztán onnantól meg a szülőn múlik, hogy mi lesz a gyerekkel. És ha mondjuk a szülő az a tipikus jómunkásember, akinek csak egy teher, hogy a büdös kölök "csak" iskolába jár, majd még támogatni is fogja a gyereket az iskola elhagyására (akár akarata ellenére is!), csak hogy bagóért dolgozzon, ami csak egy kicsit több, mint a családi pótlék. Innentől már semmi jogi akadálya nem lesz ennek. Hogy miért találta ki ezt a kormány, az marha jó kérdés, mert semmi de semmi hasznát nem fogjuk ennek látni, de hát egy csomó olyan dolog van, ami csak a szakadék széle felé sodorja Magyarországot. És ezek az oktatási ügyek pont azok, amik majd csak 10-15 év múlva fognak igazán érződni.
2012. jan. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsóval tökéletesen egyet értek:)
2013. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!