Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen/főiskolán miként...

Egyetemen/főiskolán miként működik a tárgyak előfeltételének gyengítési kérelme?

Figyelt kérdés

Az lenne a fő kérdésem, hogy ezeket a kérelmeket mennyire szokták engedélyezni? Valamint ha például nem sikerülne egy tárgy ami 2 másik tárgynak előfeltétele, akkor erre a kérvény úgy működik, hogy adott tárgy előfeltételét mindenhol gyengítik vagy tárgyanként kell kérvényezni?

Tudom, hogy nem a legjobb helyen kérdezem és hétfőn rögtön zaklatni is fogom a TO-t, csak most kezdem utánanézni. Mivel sajnos úgy tűnik egy tárgyam nem fog sikerülni, de keresztfélévben vizsgakurzuson van esély elvégezni a tárgyat, valamint így nem csúsznék egyenlőre az elvégzéssel sem.


2012. jan. 28. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:

egyelőre, nem egyenlőre


Melyik egyetemen? Egyébként valószínűleg mindkettőt külön kérvényezned kell. Hogy mennyire engedélyezik, az rajtuk múlik. Az első kérelmed, szóval valószínűleg nem lesz gond belőle.

2012. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem humán szak :D szóval nézd el ha hibásan írok, ELTE TTK fizika konkrétan.
2012. jan. 28. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy leendő értelmiségitől nem nézem el :)

Amúgy én is eltés vagyok, és előző félévben adtam le ilyen kérelmet, csak a btk-n. Ott nekem azt mondta a tanulmányis, hogy két kérvényt mindenképpen engedélyeznek. Viszont a kari tanács bírálja el, ami értelemszerűen nálatok más, szóval nem 100%, hogy nálatok is így megy.

2012. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt mikor lehet kérvényezni, vagy milyen indok esetén? vagy ezt most nem értem.
2012. jan. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy tárgyat nem végeztél el ebben a szemeszterben, és arra épül a következő tárgy, akkor ugye nem veheted fel.

De ha az el nem végzett tárgyat meghirdetik (akár rendesen, akár vizsgakurzusként), akkor ha kérvényezed a kari tanácsnál, hogy gyengítsék a rá épülő tárgy előfeltételét, akkor ha elfogadják, akkor felveheted mindkét tárgyat. De a tavaszi szemeszteres tárgy jegye csak akkor lesz érvényes, ha az előfeltételt is megcsinálod tavasszal.

Nem tudom, máshol hogy működik, de gondolom, valami hasonló dolog minden egyetemen van.

2012. jan. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gí már értem. De ehhez kell vmi komoly indok nem? Vagyis nekem vki ezt mondta, hogy kell hozzá, mert különben mindenki ezt csinálná.
2012. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyeteme válogatja. Én az ilyen kérelmem azzal indokoltam, hogy egyébként nem tudnám időben befejezni az egyetemet. De egy másik tárggyal most derült ki, hogy gond van (túl sok sikertelen vizsgám volt, emiatt elvileg kirúgás jár az egyetemről), ott már nem írtam semmi indoklást, azt mondta a tanulmányis, hogy úgyis elfogadják. El is fogadták.

De persze könnyen lehet, hogy nálatok nem így megy, hiszen az egyetemek saját maguk szabják meg ezeket a dolgokat. Szóval a legtutibb forrás a tanulmányi. Vagy ha már gyk, akkor az intézményt és a kart célszerű megadni.

2012. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!