Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A lányom egy közepes tanuló,...

Pné Sz.Abigél kérdése:

A lányom egy közepes tanuló, mégis szülésznő szeretne lenni. Főiskolai végzettség, tehát előtte érettségi kell. Mit tudtok, milyen átlag kell és milyen iskolák a a Fodor József, Kanizsai Dorottya, Bókay János, Raoul Walenberg budapesti iskolák?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Hát ezek Budapest legrosszabb iskoláji, egytől egyig..talán a Raoul a "legerősebb". a Kanizsaytól menekülj!
2012. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
úristen, én most komolyan úgy írtam hogy "iskoláji"?:||||| neee. szóval bocsánat iskolái* :D
2012. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy közepes tanuló, nem akadály. Nem magas a ponthatár (bár ez iskolafüggő). Ha Pestre megy, ott lesz a legmagasabb, de ott is csak 330 körül lesz. Az érettségije legyen jó. ott is a fő, hogy a biosz 80 felett legyen. Ez pont az a szakma, ahova könnyű bekerülni, és lesz is vele munkája, de nagyon nehéz lesz az egyetem. Nekem azt mondták, hogy egy órával több tanulás, és menne az orvosi is. Ez azért persze nem teljesen így van, de az egyetem kemény lesz. Lehet, hogy a lányod azért nem tanul, mert mondjuk a matek nem érdekli. De ha az anatómia vagy a mikrobiosz tetszeni fog neki, akkor örömmel csinálja majd. Szerintem nem kell félteni, ha tetszik neki, úgy is tanul, ha pedig nem, akkor lesz bőven lehetősgée váltani. Az iskolákról sajnos nem tudok nyilatkozni, de ha van még kérdés, akkor szívesen válaszolok, ha tudok :)
2012. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha ezek Bp.legrosszabb isijei,akkor ilyen eredménnyel,közp.felvételije:matek/22,magyar/26.milyen "jó" humán beállítottságú gimit-szakközepet ajánlanád? Az átlaga: 3,5
2012. jan. 30. 22:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elöző válaszaitokat:)))
2012. jan. 31. 20:58
 6/6 anonim válasza:
100%

Bár már gondolom lezárult a jelentkezés, azért megemlítem, hogy az új oktatástörvény miatt jobb, ha inkább természettudomány beállítottságú suliba kerül, mert oda jobban megválogatják a biosz/fizika/kémia tanárokat.


Akármelyikbe vették egyébként fel, mindenképp érdemes fokozott figyelemmel lenni a biológiára és kémiára, ha egészségügyi irányba akar tovább tanulni. Ha ezekből középiskolában nincs meg a fix 5-ös eredmény, akkor érdemes magántanárhoz járni. Emellett utolsó/utolsó előtti évben érdemes egy-egy előkészítőre befizetni ezekből a tárgyakból és az sem árt, ha addig lelkileg felkészül, hogy minimum az egyikből majd emelt szintűt kérnek.

Alapvetően, ha a Berend Mihály-féle, gimiseknek szánt, Műszaki kiadós Biológia (I.-II.-III-IV.) könyvsorozatot beveri a fejébe, akkor ember nem lesz, aki megfogja érettségin. A Kémiához meg nem árthat az Antus Sándor-féle Szerves Kémia (I.-II.-III.), mert az a mennyiségű és minőségű szerves kémia, amit középsuliban leadnak, egy kalap lóürülék az érettségin elvárthoz képest.


ui.: Berendék fogalmazását szokni kell, érdemes a sorozatnak 2x-3x nekifutni, hogy minden összefüggjön. Antusék viszont kifejezetten érthetően fogalmaznak, szóval az ő könyveikkel nem lesz annyira borzalom haladni.

2012. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!