Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene nekem valaki megfejteni?

Segítene nekem valaki megfejteni?

Figyelt kérdés
A gyerekem szakközepes és általában divattá vált félévkor legalább öt tantárgytól többől megbukni . Azért jegyeztem meg ,hogy általános, mert évek óta és több gyereknél osztályonként ilyen az arány és esetek száma. Ugyanakkor az sem tiszta, hogy az osztályátlagok nagyon gyengék és mégis csak a színvonal növeléssel foglalkoznak ugy, hogy némelyiknek még a négy alapművelettel is gondjaik vannak. Az általában nem úgy szokott lenni, hogy egy cél elérésénél a kiindulási alapnak kristálytisztának kellene lennie !

2012. jan. 31. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem e kérdést. Mi az, hogy a színvonal növelésével foglalkoznak? Hogyan?

Másrészt a négy alapművelet elsajátításának alsóban kell megtörténnie. Mi köze ehhez a középiskolának?


Ha a gyereked olyan gyenge tanuló, hogy csak ilyen helyre jutott be, akkor nem lehet mit tenni. De ha a többiek csak lehúzzák a teljesítményét, akkor sürgősen el kell kezdeni másik iskolát keresni neki.

2012. jan. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-nek. Légy szíves olvas el figyelmesebben. Másodszor a szinvonal növelésnél a nemzeti tantervre gondoltam, ami évről évre változik ill.emelkedik a követelmény szint. Harmadszor pedig nem a lányomról van szó. Negyedszer ha nem vagy képbe a témába nem föltétlen szükséges a kérdésemre válaszolni. Nem fogok haragudni.
2012. jan. 31. 09:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem elég figyelmesen olvastam. Bocs, hogy a lányodat írtam, akkor a fiad. Teljesen lényegtelen.


Azt nem tudom honnan kellett volna kisakkoznom, hogy a NAT-ra gondolsz, hiszen sehol sem említetted a leírásodban.


És végül: Továbbra sem tettél fel semmiféle kérdést, amire értelmes választ lehetne írni. Vagy csak azt szeretnéd, hogy itt szidja mindenki a szemét pedagógusokat, akik középiskolában érettségire próbálnak készíteni és nem összeadást tanítani a semmire sem kapható tizenéveseknek? Biztos lesznek majd ilyenek is, csak várj egy kicsit.

2012. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az nem baj,hogy egy kicsit cinikus vagy, de polemizálni akkor sem vagy képes. Pórázon vagy ?
2012. jan. 31. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én sem értem, hogy mi a kérdés. Pedig tényleg érdekel a téma, és szeretnék segíteni.
2012. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Újra nekimegyek. Az egyik szakközépiskolába ,de ugy tudom a többiben is szinte érdem az ötnél több félévi bukás. az édekelne, hogy mi motiválja a gyerekeket. A másik pedig,hogy egyébként is elég alacsony szinten van a tanulmányi átlaguk és központilag mégis nem a felzárkóztatás, hanem a még több tanítanivaló a cél. Az érettségijük is - már aki igényli - hasonló mércével lesz mérve, mint pl a gimnáziumokba. A kérdésem arra irányult volna, hogy az oktatási tárca helyesen cselekszik úgy, hogy tudják milyen a szakközepek színvonala és nem kellett volna-e esetleg egy felzárkóztatást csinálni mielőtt elindítanak egy folyamatot.
2012. jan. 31. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kéne eljutnia szakközépbe annak, akinek az alapvető kompetenciái nincsenek meg. Itt az eredménye annak, hogy nem lehetett megbuktatni szegény kis gyereket, mert rosszat tesz a lelkecskéjének...Ha felzárkóztatást indítanának, akkor akár át is lehetne ugrani a 8 általánost. Nem sok értelme lenne szerintem. Ha valakinek 8 év alatt nem sikerült, akkor felzárkóztatáson sem fog.
2012. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7/7 Ebben nincs is semmi vita közöttünk még akkor sem, ha ez már évek óta működik, de hasztalan. Igaz a nulladik évfolyamnak más lenne a célja, de itt próbálják bepótolni a hiányzó ismereteket kb fél év alatt ami sikerül, már akinek. Köszönöm hozzászólásodat.
2012. febr. 1. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!