Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megcsinálhatja egy iskola h...

Megcsinálhatja egy iskola h bezárja a kapuit és nem engedhet ki a területén kívül? Nagykorú vagyok és csak cigizni mennék ki a kapu elé.

Figyelt kérdés
Korlátozhat ilyen téren egy 21 éves embert egy középiskola?
2012. febr. 1. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
mássz ki
2012. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Be nem zárhat (személyi szabadság korlátozása lenne), de kizárhat, ha megsérted a házirendet :)


Abban ugyanis benne lehet, hogy nem mehetsz ki - ahogy egy munkahely is megszabhatja, hogy mikor távozhatsz. Persze csak addig, míg ott akarsz dolgozni...


Magyarul kimehetsz, ha vállalod a következményeit. Amúgy az sem biztos, hogy a kapuban cigizhetsz, valahány méterre el kell távolodnod. (Alapesetben öt méter, de helyi rendeletben más is lehet, Pécsett például 50 méter)

2012. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, megszabhatja, de olvass ennek utána a házirendben. Én majdnem 20 éves voltam, amikor elballagtam, de külön tanári engedéllyel engedett ki bárkit is a portás. Ergo, ha én rosszul lettem, vagy csak otthon felejtettem valamit és anyu elhozta, minden kis sz*rért szólni kellett az osztályfőnöknek, hogy írjon kilépőt, hogy kiengedjenek egy pillanatra. Nekem sem tetszett a rendszer, dehát ez van.
2012. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha munka helyen megtehetik /és megteszik/ a kor a suliba is megtehetik!
2012. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
konkrétan bezárta, vagy csak nem engedett ki a portás? ha bezárta azzal megszegte a tűzvédelmi előírást.
2013. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!