Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jogász szakot levelezőn...

A jogász szakot levelezőn vagy nappalin könnyebb elvégezni a PTE-n? Melyik nyújt értékesebb diplomát?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Mindig a nappali diploma értékesebb,a levelező a könnyebb.
2009. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
76%
Miért könnyebb az esti vagy levelező?Nappalin más dolga sincs az embernek mint tanúlni!Tiszt kivétel.Olyan rossz nem lehet ha nappalin tud tanúlni.Két gyerek mellett vagy dolgozva sokkal nehezebb nem beszélve a tananyag töménységéről és a rendelkezésre álló időről.Üdv a válaszadónak.....
2009. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy a levelező tagozat nehezebb. Valószínű, hogy azért választják ezt a tagozatot, mert nem tudnak teljes mértékben a tanulással foglalkozni, úgy ahogy én sem. Kénytelen vagyok dolgozni, de diplomát is szeretnék szerezni. A nappalisoknak csak a tanulással kell foglalkozniuk, mindennap rágják beléjük a tananyagot.
2009. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Én is levelezőn tanulok tehát tudom milyen.Sokan mondták már h nehezebb a nappali én nemtudom.Mellete dolgozom én is,nekem nehezebb,de mivel sokak szerint nem(olyanok akik már csinálták mid a kettőt) azok szerint nem.Hát nemtudom:S
2009. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Na jó... már a kérdés felvetés is hülye.... Nappalis voltam PTE-n. Aztán az 3. évtől kaptam egy külföldi ösztöndíjat, így egyéni tanrendes (nem kell bejárni előadásokra, csak vizsgázni). Na ekkor volt az, hogy többnyire a levelezősökkel vizsgáztam. Akkora sötét lyukak, hogy az már fáj. Hiper gyenge a levelező szak, arról nem is beszélve, hogy redukált tananyaggal. Amúgy a nappali sem nehéz. Még csak okosnak sem kell lenni hozzá, mert aztán tényleg minden hülye képes elvégezni. Te jóóóóó ég, ha néha látnátok milyen emberek kapnak jogi diplomát.... Szégyen. De hát mindegy is. Talán a második vagy a 3. válaszolónak. -> nappalin több az írásbeli, s csak szólok, hogy a PTE-n, ha szar a helyesírásod amiatt mindegy egyes hiba után rontanak a jegyeden. Hamar megbuksz, mint gondolnád. (Az elírások miatt nem, de a helyesírás...mert azért egy tanulnit soha nem lehet tanúlninak elírni...) Öreúvá, sok szerencsét!
2009. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
50%
Kedves 5. válaszoló! Azért a te helyesírásoddal is van "némi" gond...
2009. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Azért bocsi de ne nézd már tök idiótának a levelezősöket,mi sem vagyunk kevesebbek mint a nappalisok,csak mi mellette azért dolgozunk,gyerekeket nevelünk stb.Lehet,hogy a nappalis is ezt csinálja,de nem annyi mint a levelezős.Lehet az is,hogy több segítséget kapunk,de hülyék azok nem vagyunk és a tanároktól is több tiszteletet kapunk,ahogy én látom...:/
2009. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Lehet írni a példákat, hol hibázott a helyesírásom... :o)

dehogy nézem le a levelezősöket, egyszerűen sötétek és fogalmuk sincs, hogy mi a különbség nappali és levelező között. A nappali nem nehéz, de ehhez képest a levelező gyaloggalopp...

Előttetek lehet jófejek a tanárok, mert épp lesz@rják, hogy eggyel több vagy kevesebb diplomát kell kiadni év végén, mert semmi mások nem vagytok, mint pénz. (Persze ez a nappalin is így van, de azért a nappalisokat megfing@tják és nem kevésszer megalázzák azért a papír darabért...) Mi meg előadásokon a levelezős sztorikon röhögjük halálra magunkat. ( A levelezőn is aláznak :o) Nem kicsit... csak azok nem veszik észre :o))) és ez a legviccesebb :o)))) ) Azontúl nem egyszer jöttem úgy ki levelezőssel, aki az ajtó előtt a többieknek mondta, micsoda durvaságok vannak odabent és pedig Ő MINDENT tudott és mégis megbukott... HAHAHA!!!! Aki mindent tud (de nem is kell mindent tudni) az nem bukik meg. Aki magol és fogalma sincs vagy csak hozzávetőlegesen az megbukik... Érdekes én soha nem buktam úgy, hogy kábéra tudtam az anyagot. Amikor meg tényleg tudtam, végképp nem buktam meg... Nem értem, hogy szegény levelezősök mindig mindent tudnak és folyton megbuknak.

A lényeg nem kell sajnáltatni a levelezősöknek sem magukat és nappalisoknak sem. A nappali könnyű a levelező még könnyebb. Segg kell hozzá és türelem.

2009. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem maradjunk annyiban hogy ahol te tanultál,ott voltak ilyen idióták a levelezősök.Nálunk azért ez nem igaz,keményen meg kell küzdenünk nekünk is a diplomáért és nem is jogász leszek amit be kell magolni,hanem közgazdász,azért lássuk be,a kettő nem ugyanaz.Van ismerősöm,egyszerre végzi a pázmányon a jogot és nálunk a turizmust,előbbit nappalin.Na ő az aki előtt le a kalappal.

Én csak 12 órában dolgozom mellette tanulok ennyi,ez semmi ugyebár...

2009. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Mivel a PTE-Jogász szakról szólt/na a kérdés, így én arról írtam. Egészen véletlen én 2 nappalit végzek (egyiket külföldön...) és még dolgozok is. Az egyik jogász szak... utsó év és történetesen a fent említett intézményben. Könnyű... és a levelező még könnyebb, punkt és tum... Mehet a lepontozda. Meg sajnáltassátok csak egymást, micsoda ember feletti teljesítmény elvégezni egy egyetemet.... VÁÓÓÓÓ
2009. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!