Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociális ösztöndíjnak mik a...

Szociális ösztöndíjnak mik a feltételei, kik kaphatják?

Figyelt kérdés
Pl szüleim engem és két testvéremet tartják el (a nővéremnek már van munkája, szóval őt már nem), és a keresetük se túl sok, mi kb a középosztály alsó határán vagyunk. A város, ahol jövőre tanulni fogok (valószínűleg), kb 160 kilométerre van... nem tudom, még mi számíthat ide. (Nincs gyerekem, nem kapunk segélyt, szóval ezek nincsenek.)
2012. febr. 8. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen lehet kapni szociális ösztöndíjat, főleg most a megszorításokkal.


Olyan csoporttársam kapott, akik 4-en voltak tesók (3 kiskorú) és egyedül nevelte őket az édesanyjuk, mert a papájuk meghalt.


Rengeteg papírt kell beadnod (szülő bruttó-nettó bére, gázszámla, villanyszámla, tesóktól iskolalátogatási, családi pótlékról, egyéb támogatásokról...) és elbírálják.

2012. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam meg, anya munkanélküli, apa minimálbért kap, van még egy egyetemista tesóm, meg egy kicsi, aki ált. sulis, ugye keresetük nekik sincs. 210 km-re van az egyetem. Másik osztálytársam, akik szintén hárman tesvérek, (ugyanilyen korokkal), plusz csak az anyukájuk él és szintén elég távolról jár be nem kapta meg. Másik csoporttársam, aki elvált, hárman testvérek, anyukája dolgozik és mivel papíron ugye egyedülálló(közben pedig együtt él az alpolgármesterrel) és a szomszéd faluból jár be megkapta. Ha van rá lehetőséged jelentkezz át nagyihoz(vagy akárkihez), így a jövedelemátlagra több pontot fogsz kapni és így hátha beleesel az egyik kategóriába.
2012. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy így belekérdezek..

De aki megkapja a hátrányos helyzetért járó plusz pontot, az valószínűleg a szociális ösztöndíjat is meg fogja kapni?

2012. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt az egész elbírálást,hogy felsőoktatásban mi köze van már a szülők helyzetének ha már Én mondjuk rég nem otthon lakom? És bocs az offért.
2012. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem otthon laksz, akkor a szülők helyzetét valószínűleg nem fogják beleszámolni, mivel gondolom, hogy önfenntartó kategóriában adtad be a szocot. Ha máshol laksz viszont és nem az önnfenntartó dolgot jelölted, akkor beleszámítják, mivel ők támogatnak elméletben(az őket nem érdekli, hogy valójában nem), így fontos a jövedelmük, mivel úgy kapod te is a pontot(összeadják a jövedelmeket és kiszámolják, hogy mennyi az egy főre jutó összeg, eszerint bírálják el az egész szocot). Nem tudom, hogy erre voltál-e kíváncsi, ha nem akkor bocsi.
2012. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nahát,nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál!:)


Igazából ez Engem azért érdekelne,mert jelentkezem most alapképzésre és a "hátrányos helyzet" miatt lehet többletpontokat kapni,de mindenhol szülői fizetést olvasok,hogy az számít... Tényleg nem számítana az,hogy még az önkormányzattól is pénzt kapok,mert Ők hátrányos helyzetűnek állapítottak meg?

2012. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra gondolsz?

Mert elvileg azért jár a pluszpont.

2012. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a rendszeres gyermekvédelmi támogatás. Én állástalanként a még tavaly "RÁT"-nak nevezett támogatást kapom.
2012. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha hátrányos helyzetű vagy arra kapsz pontot, ha tudod igazolni papírokkal. Emellett tudod még beadni különböző kategóriákba az ösztöndíjat:fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult, vagy halmozottan hátrányos helyzetű , vagy akit tartós nevelésbe vettek,családfenntartó,saját gyermeke van, vagy nagycsaládos (legalább két eltartott testvér), vagy árva.Illetve még ugye amiket fentebb írtam,hogy milyen messze laksz a sulitól, némelyik egyetem/főiskolán meg külön veszik még az utazási díjat, lakhatási támogatást és van külön egyszeri szociális ösztöndíj is. Szóval majd ez egyetem függő lesz, mert nekem például, csak szocot és egyszeri támogatást lehetett megpályázni, vizsont testvéremnek egy másik egyetemen külön voltak pluszban még kategóriák, így sokkal több pályázatra beadhatta.
2012. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ezekről majd tájékoztatnak az adott egyetemen ahová felvételt nyerek? Akkor idén nem kaphatok többletpontot emiatt ugye?
2012. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!