Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, h évről évre...

Miért van az, h évről évre egyre egyszerűbb az érettségi? Idén egy középkategóriás 6. osztályos is át tudott volna menni. Nevetséges!

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Át tudott volna menni, de nem mindenkinek a kettes a cél :)
2009. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyiken?

A magyar szerintem tényleg nevetségesen könnyű volt. Azért a matekkal már meggyűlne a baja egy 6. osztályosnak, a történelemről meg ne is beszéljünk. A többit már korábban előrehozottként megcsináltam. Szerintem egyáltalán nem volt könnyű a matek és a történelem, habár kitűnő tanuló voltam mindig is (és a matekom 98%-os lett). És az egy dolog, hogy valaki átmegy, sok diáknak nem arról szól az érettségi, hogy átessen rajta, sőt még az ötös sem elég, hanem a százalék számít. Nem mindegy, hogy 90%-osra vagy 95%-osra írja meg valaki, mert továbbtanulásnál ez akár 10 pontot is jelenthet. Szóval nyugalom. Attól, hogy a kettes szintet könnyű elérni, még lehet nehéz az érettségi, mert a diákok egy jelentős hányada nem a kettesre hajt. Persze ez csak az én véleményem. És ez még csak az írásbeli. Van még szóbeli is, amire azért már nem elég, ha odamegy valaki, aztán lesz ami lesz, hanem ott már kell tárgyi tudás is.

2009. jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért könnyebb, hogy mindenki (még a legrosszabb tanulók is) átmenjenek. Senkinek nem célja, hogy a rossz tanulókkal kibabráljanak. A többit (hogy nem mindenkinek a 2es a cél) már leírták az előttem szólók.
2009. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
magyaron igen. matekon? melyik feladatra gondolsz? mert ha egy kicsit jobban megnézed mindegyik feladat középiskolai tananyagból való szóval kétlem, hogy azon átmenne egy "középkategóriás 6. osztályos", csak egyszerűbb feladatok voltak belőle. törin meg semmi tanulással is jól meg lehetett írni.
2009. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Át tudott volna menni, de nem mindenkinek a kettes a cél :)"


Ok, persze, jogos :) Azért írtam "átmenni"-t, mert 6.-os gyereket írtam, de ha 8.-ost írok, akkor lehetett volna "5-öst kapni" is :)!

2009. jún. 2. 18:22
 6/12 A kérdező kommentje:

Pl. az a gráf-rajzolós feladat, az egyenletmegoldás és a logaritmusos feladat nevetséges volt (ezek jutottak eszembe hirtelen). A második részből pedig a statisztikás példa..

Jó, általánosban nem tanítanak logaritmust, de hatványt igen, szóval kb. 5 perc lenne megértetni egy 6.-ossal a lényeget ilyen szinten..

Jó, értem, h mindenkit át akarnak lökdösni az érettségin, aztán feljebb majd differenciálnak a százalék alapján, de akkor is úgy gondolom, h van egy szint, ami alá már nem szabadna vinni a feladatsort, mert nevetségessé tesszük magunkat.

2009. jún. 2. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi órán végigcsináltuk az összes eddigi matekot/fizikát....és nekem az tűnt fel, hogy mindig egy kicsit nehezebb lett. Teny h a kettest elérni elég könnyű, de azért 90-100%ot írni nem....
2009. jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
abban igazad van, hogy magyarból az eddigi legkönnyebb volt, matekból volt már ilyesfajta a töri viszont marha nehéz volt, sőt az emelt francia ennyire még sosem volt nehéz.
2009. jún. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Magyarból ,se biztos ,hogy annyira könnyű volt. Azt ne felejtsd el,hogy az ,hogy megtud csinálni egy 6.-os gyerek is egy verselemzést az nem jelenti azt ,hogy középiskolás szinten. Tehát nem attól,hogy megtudja csinálni a feladatot még nem biztos,hogy olyan szinten ,hogy annak normális eredménye legyen, és átmenjen.
2009. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Irodalomhoz annyira nem értek (mondjuk a szövegértési feladat nem semmi egy érettségiben), elsősorban a matekra gondoltam (az áll közel a szívemhez :-))..
2009. jún. 3. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!