Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontok szempontjából jó ötlet...

Pontok szempontjából jó ötlet újra letennem az angol emeltet? Vagy inkább egy angol felsőfokú nyelvvizsga érné meg?

Figyelt kérdés

11-ben letettem előrehozottan az angol emeltet. Az 75%-os lett. Igaz, hogy így is ötös, de arra gondoltam, hogy leteszem megint. Mivel a 2010-es volt a legnehezebb, ráadásul azóta fejlődtem angolból, szerintem most olyan 95%-ra biztos tudnám. Akkor elvileg duplázhatnék.


Viszont a felsőfokút is leteszem, ez szinte biztos. Most nem tudom, hogy az is ér-e ugyanannyit, mint egy duplázott érettségi. Mert ha igen, akkor hagyom a francba az érettségit, leteszem a felsőfokút is azt számíttatom be.


Asszem még 15-ig van időm dönteni.


2012. febr. 9. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

95%-os emelttel, ha duplázod, 40 ponttal kapsz többet, mint amennyid most van.

Ha felsőfokú nyelvvizsgát teszel, akkor 18-cal, mert elvileg az emelt érettségid az középfokú nyelvvizsgának számít, tehát azért már eleve kaptál 28-at.

2012. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akarom mondai a felső nyelvvizsgával 12-vel jár több.
2012. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, akkor inkább leteszem újra az emeltet.
2012. febr. 9. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak kifelejted azt, hogy két "tudásért" nem kapsz kétszer pontot, tehát nyelvvizsgáért és érettségiért nem kaphatsz ugyanazért. Na most. Mivel duplázni szeretnél, bölcsebb döntés lett volna egy 95%-os közép érettségit letenni, hozzá pedig egy felsőfokú nyelvvizsgát. Nekem ugyanez a helyzetem. Van egy német felsőfokú nyelvvizsgám, de hülye lennék emelt érettségizni, ha az 6 ponttal rosszabb, mint a közép érettségim, már rosszabbul jártam a pontokkal duplázásnál, hiába a plusz 50, duplázással 12 pontot veszítek, így olyan, mintha lenne 38 pluszpontom... A te esetedben viszont mindenképpen jobb döntés az emelt, a nyelvvizsgádat ugyanis nem tudnád beszámíttatni, illetve duplázásnál nem számolnának vele.
2012. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp ***** válasza:
Azt se felejtsd el, hogy csak akkor duplázhatsz, ha a megjelölt szak elfogadja az angolt felvételitárgyként!
2012. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!