Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumi kérdés. Ha nincs...

Kollégiumi kérdés. Ha nincs egy választott (budapesti) gimnáziumnak kollégiuma, mi a teendő? (Szent László Gimnázium)

Figyelt kérdés

Személy szerint a Szent Lászlót néztem ki... kőbányai, elég neves iskola. :] Sajnos viszont nincs kollégiuma, én pedig Budapesttől olyan 140-150 km-re lakom. Hogyan oldható meg? Szent Lászlósok, írjatok, légyszives!

Előre is köszi. :)

Lilla, 13/L


2012. febr. 10. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én volt kollégiumomban (Uzsoki Kollégium) voltak Szent Lászlósok. Ennyit tudok segíteni. Amúgy Pesten akármelyik koleszba felvételizhetsz. Én is azelőtt egy másik kollégiumban laktam. Az Uzsoki egyébként elég elit -és nagyon jó - kollégium, szóval, ha jól tanulsz, akkor hajrá.
2012. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi az infót, de a fél óra kicsit sok :/ bár elég jó hely :D megfontolandó.

esetleg közelebbi?

2012. febr. 10. 21:13
 3/14 A kérdező kommentje:
ja, és természetesen ment a zöld kéz :)
2012. febr. 10. 21:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is negyed 8-kor indultam el mindig, hogy beérjek a sulimba onnan 8-ra (út közbe lehet tanulni még). Pesten szerintem mindenki így van ezzel. Engem egyáltalán nem zavart, de te tudod.
2012. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséged :) és szerintem még jó is lenne.. most böngésztem google map-ot, meg néztem villamos járatokat, hogy kb. mire számítsak :)) SZLG-ben 8 25-kor kezdődik a tanítás. Asszem. Úgyhogy kb. 7-kor kéne indulnom, hogy biztosan beérjek. Tanulás. Na, igen. :)) Szerintem már csak az van hátra, hogy felvegyenek mindkét helyre (gimi, koli), és mehet a menet. Nem vagyok pesti, szóval.. egy majdhigynem faluban lakom, képzelheted, mennyi fogalmam van a tömegközlekedésről. :) Köszi. :]
2012. febr. 10. 21:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha betelefonál Laciékhoz, biztos segítenek neked :) De a mi sulinkba is vannak más iskolák kollégiumaiba elhelyezett diákok, szóval szerintem meg lehet oldani :D
2012. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pesti vagyok és a szomszéd kerületbe jártam szaközépbe.


7:40 volt a tanítás kezdete és itthonról 6:10-kor indultam el. (Általában 6:25-30 között értem be)


Biztos annyira sok az a 30 perc?

2012. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akarom mondani 7:25-30.
2012. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy hol laksz, és ott milyen távolságok vannak, de ha jó iskolába tudsz járni és jó kollégiumban lakni, akkor az a félóra egyáltalán nem sok, hidd el nekem! Megéri. Inkább gyengébb iskola vagy rosszabb kolesz négy évig? Én olyan iskolába jártam, ahol az első négy évben reggel is, este is fél órát utaztam, aztán mikor elköltöztünk, akkor reggel is, este is egy egész órát. Sose bántam meg! Megérte nagyon, és útközben sokat olvastam.

2012. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-) Azt hiszem, a Kós Károly Kollégium tetszik. :) Ha jövőre nem változik az akaratom, és felvesznek, akkor a Kósba szeretnék menni. :) Mindenkinek megy a zöld kéz! :))
2012. febr. 11. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!