Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha E-felvételin jelentkezem,...

Ha E-felvételin jelentkezem, akkor előbb fizetni kell vagy előbb elküldeni a hitelesítőt?

Figyelt kérdés

Én az elektronikus hitelesítést választottam, szóval majd postáznom kell, de előbb át kell utalni a pénz vagy azt majd csak akkor ha már elküldtem és jött vmi értesítő h most kell fizetni?


köszi


Ja és ha neten akarom átutalni akkor azt az online vmit kell a fizetésnél választani ugye?

(Lehet hülye kérdése de nekem vki azt mondta,hogy nem)


2012. febr. 11. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ÁTUTALNI akarod, akkor az átutalást kell választanod. Az "online valami" az a bankkártyás fizetés. Ha utalsz (még ha netről is), az nem az.

Semmi "funkciója" nincs, hogy melyik művelet van előbb, a fizetés vagy pedig a hitelesítő megküldése. A fizetést elég "lazán" veszik, tehát ha egy héttel később fizetsz, még akkor is érvényes lesz. Azonban ez a hitelesítőnél már nem játszik, az ha nem határidőben kerül feladásra, gond lehet.

Amúgy szerintem úgy csináld, hogy a határidő előtt add fel a hitelesítést, és azon a napon még utald is át a pénzt.

Azt pedig nem értem, hogy ha elektronikusan hitelesítesz, akkor mit akarsz feladni? Az elektronikus hitelesítés azt jelenti, hogy ügyfélkapun keresztül, online hitelesíted. Akkor semmi postáznivaló nincs.

2012. febr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, igen az elektronikus hitelesítést elírtam. A lényeg az volt h mikor kell fizetni köszi:)
2012. febr. 11. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A fizetési határidő átutalásnál és bankkártyás fizetésnél hivatalosan a jelentkezési határidő. Ha csekkes fizetést kérsz, akkor meg csekket kapsz pár hónap múlva, annak meg lesz külön határideje. A gyakorlatban nem történik semmi, ha nem fizetsz, ugyanúgy lefolytatják a felvételi eljárást, de az összeg bármikor behajtható lesz. Mindenesetre azt javaslom, hogy minél előbb fizess.

A hitelesítés határideje pedig a megszokott +1 hét a jelentkezési határidőhöz képest, azt viszont nagyon komolyan kell venni.

2012. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!