Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanító szakon mit tanul az ember?

Tanító szakon mit tanul az ember?

Figyelt kérdés

Még tavaly olvastam valamelyik suli honlapján,hogy 2 tárgyat kell választani,amire képzed magad,de idén nem találom sehol...

Remélem tud valaki segíteni és elmeséli,hogy működik valójában,miket tanulnék ha erre a szakra jelentkeznék!?

Tényleg 2 tantárgy lesz amiben elmélyülünk + még gondolom pszichológia stb...?

Köszönöm előre is!:)



2012. febr. 13. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mindent, amit a gyerekeknek majd megtanítasz. rajz, matek, magyar, technika, term.ismeret, ének, tesi... stb. amik vannak ált. suliban. ezeket hogyan tanítjuk...

plusz pszichológia, pedagógia, neveléstörténet, filozófia.

nálunk pl. úgy volt, hogy meg kellett jelölni, hogy milyen műveltségterületet akarsz, én a magyart választottam. ezen belül tanultunk nyelvművelést, stilisztikát, mai magyar nyelvet, anyanyelvi tantárgypedagógiát.. stb. magyarul a műv.teres órákból volt több. aztán ott voltak még a csoportos, és egyéni tan.gyakok.


mire vagy még kivi? én a debreceni tanítóképzőben tanultam..

2012. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál,alig kapok infót erről a témáról!:(

(Lásd előző kérdésem is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. ) Egyébként örülnék,ha megnéznéd!:)


Csoportos és egyéni tan.gyakok? Ezt nem értem.


Meg igazából még az egész nem világos.Tanító szakkal az összes tantárgyat taníthatom amit alsóban tanulnak a gyerekek? Nem csak egyet vagy kettőt kell választani és arra specializálódni?

2012. febr. 13. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:

persze, általában minden tanítóképző fősulinak vagy egy gyakorló iskolája, ott vannak a csoportos, és egyéni tanítási gyakorlatok.

csoportos. nálunk egy csoportban max 7-8 ember volt. és ezen belül tanítottuk előbb az alaptárgyakat: magyar, matek. az én csoportom pl. kapott egy 2. osztályt elsőként, "végigvittük" őket, mikor 3.osok, meg 4-esek voltak, akkor is mi tanítottuk őket.

aztán jöttek a többi tárgyak, amiket tanítottak. utána meg a műveltségterületes tan.gyak. tehát 5-6. ostályban kelett magyart tanítanunk, de aki tesi műv.teres, az tesit tartott. érted. :D

eleinte keveset kellett tanítani, majd ahogy jöttek az évek.. annál több tan.gyak volt.


az egyéni gyakorlat az meg olyan volt, hogy egy külső iskolát kellett választanunk, és ott keresni egy alsós tanítót, és az osztályában gyakorolni a tanítást, ez nekünk 2 hét volt.


és igen, alsóban mindent tanítani kell. plusz 5-6. osztályban taníthatod a műv.területes tárgyadat.


de elhelyezkedés szempontjából szerintem tökmindegy, nem mindegyik suli nézi... énis felsősöket tanítottam... mert nem volt hely alsóban. a lényeg a diploma.

2012. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nahát,totál nem erre számítottam!Hogy minden tárgyat tanítani kell!?:O


Akkor azért kell tudni énekelni,már értem...hát ez nem lesz egyszerű,ha egyszer nincs hangom.Így mi lesz Velem?


Viszont dolgoztam már pedagógus asszisztensként pár hónapot + tavaly és tavalyelőtt testnevelő-edző szakra jelentkeztem (sikertelenül).

S mivel szerettem a gyerekekkel dolgozni+a sporttal is szeretnék foglalkozni, így a legideálisabbnak ezt a szakot találtam ki idén.


Egy pillanat és kérdezek,csak le vagyok döbbenve...

2012. febr. 13. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:

hát igen, mindent, amit a gyerekek tanulnak alsóban, azt tanítják a fősulin, hogyan kell neked megtanítanod, ezek a tantárgypedagógai órák. annyira nem vészes :) szerintem.


és ezért kell énekelni is. :D de lesz alkalmassági vizsga is. ált. ének, tesi, beszéd alkalmasság, és egészségügyi, de az csak egy papír. nem voltál még ilyenen?

2012. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval Én azt terveztem míg úgy tudtam két szakot fogok tanulni,hogy az a TESTNEVELÉS és a RAJZ lesz.

Tesiből pl érettségim van és azt hittem,hogy ez számít valamit,de nem úgy néz ki...a rajz meg hát egy örök szenvedély...így egy kicsit megbomlott a kép...


A másik kérdésemre vetettél egy pillantást?


Most mégjobban össze vagyok zavarodva,hogyan döntsek?

2012. febr. 13. 16:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam még alkalmasságin,de letöltöttem az iskola honlapjáról az elvárásokat. Azt nem tartom vészesnek. Egyedül az énekkel vagyok tisztában,hogy nincsen hangom,de gondoltam 2 népdalt kibírok,majd valami mélyebb hangfekvésűt választok... Na de ez,hogy tényleg tudni kéne énekelni,ez megijeszt.
2012. febr. 13. 16:27
 8/12 anonim ***** válasza:
hát ha tesi-rajz szakos akarsz lenni, az már tanár. nem tanító, azt felsőben vagy gimiben is taníthatod. ezzel kapcsolatban nem tudok segíteni. de gondolom akkor erre a 2 szakra helyezik a hangsúlyt...
2012. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké,tanár szakkal nem találkoztam alapképzésben.


Gondolom marad a tanító szak.


De akkor Te azt mondod,tanító diplomával mindenféle tanár lehetek alsóban,de 1 megjelölt szaktarülettel 5-6-ban is taníthatok?

S mi lesz a diplomámban? X szakos tanító?

2012. febr. 13. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:

aha, de előbb még végezd el a sulit. :D

de lehet olyat is, hogy a tesit is, meg a rajzot is megjelölöd.. sztem, majd a tanulmányi osztályon rákérdezel. biztosan segítenek.

2012. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!