Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A most folyamatban lévő...

A most folyamatban lévő nappali tagozatos egyetemi tanulmányaimat következő félévtől át lehet-e tenni levelezőre és hogy kell azt elintézni?

Figyelt kérdés
Van rá esély, hogy szerencsém van, és még az egyetem befejezése előtt kapnék egy jó kis állást, amire mindenképp szeretnék menni, de a tanulmányaimat is szeretném befejezni. Passzív félévvel is meg tudnám ugyan oldani, ha lehet kettőt egymás után felvenni (úgy jönne ki jól a tárgyaim szempontjából), de nem akarom már sokáig húzni, szóval inkább levelezősre mennék... Kérdés, hogy lehet-e ilyet csinálni és ha igen, hogyan? Levelezősön ugyanúgy fel tudom venni az összes nappalis tárgyamat, szabadon választottakat is beleértve?
2012. febr. 15. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Levelezősként a levelezős órákat kell majd felvenned, jobb esetben ugyan azok a tanárok, ugyan azok a követelmények, csak más időpontokban vannak, mint a nappalis órák.

Én tavaly voltam ebben a helyzetben, mint te, az átjelentkezéshez több nyomtatványt is ki kell tölteni, az egyik egy tagozatváltási kérelem, a másik pedig egy kreditátviteli kérelem, olyan táblázat, ahova a nappalin elvégzett tárgyakat és annak a levelezős megfelelőjét kell beírogatni (tárgykódok eltérőek), nekünk ezt e 2 papírt a szak holnapjáról lehet letölteni, és a TO-ra kell bevinni.

Elvileg a tanárok leellenőrzik, hogy tényleg megcsináltad-e azokat a tárgyakat, amiket a kreditátviteli kérelembe beírtál.

Az átvitel tárgyanként 1000 Ft nálunk, szóval nem olcsó.

Pár nap/hét után kaptam a Neptunban egy értesítést, hogy átsoroltak levelezőre, kiírták a befizetendő x ezer Ft-ot a kreditátvitelért, amit pár napon belül be kellett fizetnem. Innentől ugyan úgy ment minden, mintha nappalis lennék, tárgyfelvételkor csak a levelezős időpontokat dobta ki a rendszer (csütörtök este, pénteken és szombaton voltak óráim, de minden tárgy 3 hetente). Ugyan azokat a tárgyakat vehettem fel, amiket nappalin is felvettem volna, de lehetséges, hogy lesz olyan tárgy, amiből nappalin lenne keresztfélév, levelezőn nincs, vagy fordítva.

Mindenképpen menj be először a TO-ra és érdeklődd meg, hogy milyen papírok kellenek a tagozatváltáshoz, mert lehet, hogy nálatok ez másképpen működik.

OE-RKK-s vagyok.

2012. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Áhá, értem. És a levelezőnek van államilag finanszírozott formája vagy csak költségtérítéses?
2012. febr. 15. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Én államin vagyok, de szerintem ez is sulifüggő.
2012. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ez megint olyan dolog, mint sokminden más a felsőoktatásban, hogy nincs rá egyesített törvény. az aktuális intézmény dönti el, hogy hogy csinálja. én is rákérdeztem nálunk, azt mondták a dékénnak kell kérvényt írni és ő vagy megengedi, vagy nem. ráadásul a TO-sok szerint, csak fizetősre tennének át. a lényeg, hogy kérdezz rá a saját sulidba, mert itt ahány egyetem, annyi választ fogsz kapni.
2012. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen mindkettőtöknek. :)
2012. febr. 16. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!