Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek lehetséges lenne...

Szerintetek lehetséges lenne összehozni egy kb.85%-os emelt biosz-, és egy kb.90%-os közép kémiaérettségit?

Figyelt kérdés

A gimiben eddig nem tanultam túl sok bioszt és kémiát,mert egészen egy hónappal ezelőttig földrajz szakra szerettem volna menni,de rájöttem,hogy gyógytornász szeretnék lenni, így bioszból emelt, kémiából pedig közép érettségire jelentkeztem. Szerintetek össze lehetne hozni ilyen eredményt?

Bioszhoz a Mozaik kiadó Biológia érettségizőknek c. könyv két kötetét; a Panem kiadó Biológia érettségizőknek c. könyvet; a Nagy biológia feladatgyűjteményt; és a 130 tétel biológiából c. szóbelire felkészítő könyvet ajánlották.


Kémiához az Ötösöm lesz kémiából és a Kémia a kétszintű érettségire c. könyveket vettem meg,a szóbeli tételeket megkaptuk,és a kísérleteket is megcsináljuk fakton.


Emellett van két középfokú nyelvvizsgám, így már +90 pontot kapok.


Köszönöm szépen a segítséget! :)


2012. febr. 20. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem bármi lehetséges, amihez akaraterő kell csupán. És ez ilyen dolog. Tényleg ha ezt tűzted ki célul, akkor minden nap nagyon keményen foglalkozz vele, hogy kialakulhasson benned az a látásmód, ami ezekhez a tárgyakhoz kell, a nagy tudáson kívül, mert itt önmagában lexikai tudással nem sokra mész, szóval az egészet át kell látnod.

Esetleg ha valamilyen résszel elakadsz, vagy olyan típus vagy, aki könnyen ellustálkodja a dolgokat és azt mondogatod magadnak, hogy majd holnap/most elég ennyi/...stb, akkor keress külön tanárt, aki megszervezi neked, hogy mikor mit tanulj, amiket nem értesz segít benne stb...

Csak tényleg az a fontos, hogy nagyon sokat foglalkozz vele, mert gyakran olyanok is elrontják az érettségit, akik előtte keményen tanultak rá már vagy 2 éve.

Viszont vezéreljen az, hogy mi vele a célod, és legyél kitartó!

Sok sikert! :)

Amúgy jók azok a könyvek, amiket ajánlottak.

2012. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!