Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fog valaki most februárban...

Fog valaki most februárban BGF-en számviteli szakügyintézőt, pénzügyi szakügyintézőt vagy banki szakügyintézőt megjelölni?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitelre akartam volna jelentkezni,de mivel csak önköltségesben indul nincs pénzem tandíjra és a diákhitelt sem akarom felvenni és ezért úgy gondoltam bejelölők a BGF-en egy felsőfokú szakképesítést és abban reménykedem hogy hátha 2 év múlva változni fog a felsőoktatási törvény vagy addig összetudom szedni a pénzt a tandíjra. Arra vagyok kíváncsi hogy más is hasonlóképpen gondolkodik e mint én vagy aki erre akartam menni az bejelöli a önköltségest és felveszi a diákhitelt? /akiknek persze nincs pénze rá/ És szerintetek így mennyivel fog nőni a ponthatár a fsz-en, elfogja érni a 400 pontot?

2012. febr. 21. 16:47
 1/7 Szana33 ***** válasza:
hát igen én is így tervezem, ahogy te. Nekem megfordult a fejemben, hogy felveszem a diákhitelt, de mégis inkább lemondtam arról, mert kb. 3milliós tartozással kezdeném a "munkáséveimet", úgyhogy inkább először egy FSZ, aztán majd meglátjuk... reménykedjünk, hogy két év múlva indul pénzügy és számvitel államilag finanszírozott formában is, vagy ha nem, én inkább majd másra jelentkezem, az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, a közszolgálati és a nemzetközi gazdálkodás alapképzési szakokra, amelyek most is indulnak állami ösztöndíjas formában.......Ja és nagyon remélem, hogy annyit nem emelkedik a ponthatár, azért mégis csak Fsz-ről beszélünk. :) Szerintem max 20-30pontot fognak emelni(de ez már tényleg a maximum), legalább is remélem...
2012. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
őőő először is,olyan h max 20-30 ponot,az relatív,mert ha mondjuk első helyen adta be mondjuk 200"db" 400 pontos emberke a felvijét oda, akkor eleve betelt a keretszám oda, és annyi lesz a ponthatár.A kormány most kicseszett velünk,mert az alapképzések helyettmindenki fsz-re akar menni...de reménykedjünk,amire én jelentkeztem,tavaly 250 pontos volt,remélem azért most a 350-et nemigen lépi át xd
2012. febr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én ettől félek, amit a második válaszoló írt, hogy mert most hogy az állam kicseszett velünk, és így mindenki a fsz-re akar menni, és lehet hogy ők több pontot szereznek és így lecsúszom róla :( De azért tényleg jó lenne, ha 20-30 ponttól nem emelkedne tovább. Hogy reménykedjünk benne, hogy nem lesz olyan magas, mint 1 alapképzés. Nagyon nagyon szeretnék oda bejutni, nagyon beleszerettem a fősuliba, a nyíltnapon meg főleg.


Szana33 nekem is megfordult a fejemben a diákhitel felvétele, de én sem akarok adósággal kezdeni az életem.


Am a BGF-en melyik szakot jelöltétek meg? Jelöltettek meg még más sulit?


Am nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 25. 15:13
 4/7 Szana33 ***** válasza:
igen én megjelöltem a pénzügy és számvitelt BGF-en, és még EDUTUS-on a gazdálkodás és menedzsmentet, de ha az FSZ nem jönne össze akkor még ott van az a lehetőség is, hogy a BGF által akkreditált szakközépiskolában kezdek el felsőfokú képzést, és úgy legalább az állam által támogatott egyetemi éveim se mennének el.....
2012. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szana33 ***** válasza:

itt találsz infót arról amiről beszéltem, ha esetleg nem jönne össze majd az FSZ:


[link]

2012. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a linket!


Én is gondoltam ilyenre ha nem vennének fel sehova, akkor ilyenre megyek. De még konkrét suli után nem néztem, egyedül a perfektről hallatom, ahol nagyon jó állítólag a képzés, meg ő is kapcsolatban áll a BGF-el, hogy szóval az is akkreditált. Itt a link amit találtam róla, hátha hasznos lehet neked: [link]

2012. febr. 26. 14:05
 7/7 anonim válasza:
Szia én bejelöltem. Igaz a banki szakügyintézőt én csak harmadik helyen. Megmertem kockáztatni a pénzügy és számvitelt a BGF-en és a SZIE-n is. Én jobban örülnék ha pénzügyre vennének fel. Szüleim hál' égnek már kiskorom óta gyűjtötték a pénzt, hogy ne kelljen dolgoznom a koli fizetése miatt. Igaz, így h az államira nincs lehetőség így dolgozok mellette majd :) Diákhitelt maximum csak akkor ha már végképp nem bírom suli mellett a diákmelót.
2012. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!