Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok a szakok amikre...

Melyek azok a szakok amikre abszolút nincs szükség és csak amolyan tölteléknek vannak? Tudnátok egy kettőt ilyet mondani?

Figyelt kérdés
Szerintem az egyik ilyen szak a ménesgazda
2012. febr. 23. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Mégis miért ne lenne szükség ménesgazdára?


A kérédsre válaszolva, valahol minden szakra szükség van, nyilván, aki nem ért hozzá az nem tartja szükségesnek. Gondolom, te sem mozogsz annyira az agrár szférában.. Én pl nem értem minek Turizmus és vendéglátás szak, mikor ezer ehhez értő embert tanítanak ki külön szaksulikba, egyéb szakokon, de ezt csak azért mondom, mert nem az adott szakon tanulok, nyilván ah ott lennék látnám a hasznát..

2012. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt van némi fogalomzavar. Minden szakra szükség van és hasznos, csak nem mindegy, hogy milyen mennyiségben vannak jelen ezek a szakemberek a piacon. A turizmus vendéglátás egy fontos szak, elvégre ha ők nem lennének, nem lennének utazási irodák, idegenvezetők, a reptereken sok sok dolgozó nem lenne, hotelekben szakavatlan emberek dolgoznának, stb stb. Jó ez így nyilván eléggé lesarkított, de remélem be lehet vallani, hogy igen is szükség van rájuk, csak éppen nem abban a töménytelen mennyiségben, mint amennyi mostanság kikerül a főiskolákról!


Ilyenek a bölcsészek, a népszerűbb nyelvi szakok, stb. Pl. agrág, mezőgazdasági mérnökökre sem gondolná az ember, hogy szükség van, de ha belegondolsz igen is nem árt ha valaki ért hozzá és kerül kenyér holnap is az asztalunkra...

Sok szakról nem gondolná az ember, hogy szükség van rá, de ha kicsit mélyebben belegondol valaki, akkor rájön, hogy kellenek ők, csak mondjuk van olyan szak, amiből elég lenne 1500 ilyen képzettségű ember ebbe az országba, de van helyette 800 ezer.

2012. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a ménesgazdákra tényleg szükség van hallod! hány ménes is van az országban? A szakot és a tárgyakat végigolvasva mindenből van egy kicsike ami egyben semmire se jó... az oklevéllel nem lehet oktatni tenyészteni se arra ott van az álltenyésztő MSC... profi lovasoktatás sincs nem versenyzőket képeznek akkor mégis minek?
2012. febr. 23. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Idézném: "A fentieknek megfelelően a végzett szakemberek leendő munkahelyeiként - a teljesség igénye nélkül - jelölhetők meg: lovas vállalkozások, lótenyészetek, ménesek, lovasiskolák, lovas szervezetek"

Ezek mindegyike megtalálható Magyarországon és nem árt ha ilyen helyen lovakhoz értő, lovakat szerető emberek dolgoznak. Ha lovasiskoláról beszélünk, akkor meg aztán de pláne.

Ez is egy olyan dolog, hogyha nem ért hozzá az ember, akkor nem érti, ahogy te sem érted, pedig csak bele kell gondolni. Én egy vidéki kisvárosban élek a 30 km-s körzetben még is tudok hasra ütés szerűen legalább 4 lovas tanyát, illetve iskolát mondani, pedig soha semmi közöm nem volt a lovakhoz és a lovagláshoz.

Teszem hozzá, akad azért egy-két világviszonylatban híres versenyló, akiknek magyar vér csörgedezik az ereiben, így azt gondolom, hogy nincsenek ezek az emberek fölöslegesen. Nincs szükség 80 ezerre belőlük, de néhányra lehet.

2012. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ami tényleg felesleges szak: szabad bölcsészet. Annak aztán tényleg semmi értelme.
2012. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!