Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi értelme...

Szerintetek mennyi értelme van a házifeladatoknak, amiket adnak az iskolában otthonra?

Figyelt kérdés
Mert szerintem kicsit értelmetlen dolog, úgyse csinálja meg kb. senki normálisan, a lényeg hogy legyen valami leírva.
2012. febr. 23. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A házi feladatoknak az az értelme, hogy amíg elkészíted, elmélyül az a tudás, amit órán szereztél.

Az már nem a feladat hibája, hogy némely diákok lusták és nem csinálják meg normálisan.

2012. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak valamikor túl sokat adnak, nem figyelembe véve hogy tanulni is kell gyakran egy csomót a házifeladatok mellett.
2012. febr. 23. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezért vannak házi feladatok, mert különben tényleg nem néz rá a sok lusta kölyök egyáltalán, de sajnos így sem.
2012. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Túl sokat? :D:D Majd ha főiskolán a több száz oldalas anyagból fogsz vizsgázni, az lesz a túl sok.
2012. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki nem csinálja meg normálisan, annak tökmindegy, mennyit adtak fel, úgyse csinálja meg.

Aki meg megcsinálja, az rájön, hogy bőven belefér a házi és a tanulás, pláne hogy miközben a házit írod is tanulsz.


Különben mi az a sok? Én ugyan jópár éve érettségiztem, de még egy témazáróra is ritkán adtak fel 20-30 oldalnál többet. Az meg - ha figyeltél órán - egy délután alatt kényelmesen megtanulható.

2012. febr. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyi értelme van, hogy aki motivált, az így tudja, hogy mivel szerezhet rutint, mélyítheti el a tudását. Az autodidakta tanulásnak ez az egyik fő nehézsége, hogy nincs semmi irányítás, ellenőrzés, így az ember nem képes felmérni, hogy hogyan halad, mi az, amit még gyakorolnia kéne, stb.
2012. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
van értelme. persze én se csinálom meg soha. :-)
2012. febr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!