Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fizetősre vagy államira...

Fizetősre vagy államira jelentkeztetek vállal, hogy elvégzitek időre és 10 évet itt dolgoztok majd?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Államira jelentkeztem, mert annyi pénzem nincs, hogy az orvosit finanszírozzam. De több helyről is hallottam, hogy igazából én ezzel nem szenvedek hátrányt, mert külföldön fogok annyit keresni, amennyivel visszafizethetem az itteni tandíjat. Mindig is külföldre vágytam és nem azért, mert az orvosok helyzete nem jó Mo-n, akkor is kimennék, ha kukás lennék. Nem azért tanultam nyelveket, hogy alkotmányellenes törvényekkel ideláncoljanak.
2012. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha államira jelentkeztél nem kell diploma után 10 évig itthon melóznod?
2012. febr. 24. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
De kell majd fizetnie, viszont 20éved van arra, hogy kifizesd. Szóval ha tanulsz 5évet itthon akkor elmész 10évig dolgozol akárhol és utána kell csak fizetned. Egy külföldi állásból pedig nevetve kifizeted az itthoni tandíjat.
2012. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálam nagyon választás sincs, nekem a választott szakom csak önköltséges formában indul. de én már előző nyáron idén nyáron is Németországban dolgozok, így a tandíjat meg tudom keresni, ha minden nyáron kimegyek 2 hónapra. És természetesen diploma után is ki szeretnék menni, de akkor már nyilván a végzett területemen belül :)

ha indulna államin a szak,akkor is így tennék, és én is utólag simán kipengetném a kinti bérekből a tandíjat, csak hát akkor utólag.

2012. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó neked! Hol találtál német melót? Babysitterkedés?
2012. febr. 24. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:

pincérkedek :) kötelező gyakorlat volt a szakközépsuliban,és engem szerencsésem jó helyre juttattak..:) igaz nem keresek annyit mint egy rendes pincér, csak diákmunkafizut kapok, de az is közel 200ezer ft/hó. így nekem tökéletesen megfelel.


gondolkodtam az au-pairkedésen is. de sok rosszat hallottam már..

2012. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!