Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen a tanrend az...

Miért ilyen a tanrend az iskolámban?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok. Informatikai szakra járok, de gépész gyakorlatom van, azért mert összevonták a gépészeket az infósokkal...5 gépész van összesen. A gyakorlat annyiból áll mér év eleje óta, hogy lemezvágó ollóval horganyzott lemezből águnk ki különböző alátéteket, alakzatokat stb. Néha esetleg kézi fémfűrészt is használunk.


Csak heti két informatika órám van, amin csak az informatika alapjait tanuljuk. Ezzel szemben van heti 4 gépész gyakorlatom illetve 2 műszaki rajzom.

Programozni 11. osztálytól fogunk Turbo Pascallal.


Haverom másik iskolába ment ők első félévben már xHTML-t szerkesztettek és már most programozni tanulnak C#-al. Pedig ő is 9. osztályos.


Csak én nem értem, hogy miért van ez így, ha egyszer informatikára jelentkeztem?



2012. febr. 28. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert az iskola most minek indítson külön osztályt 5 emberre. És mivel az 5 ember miatt nem fognak szaktanárt behívni így akkor ti is ezt tanuljátok plusz az infót is és persze az az 5 ember is. Nézd az előnyét ha végzel lesz 2 szakmád, és az sosem jön rosszul. Misem programozással kezdtük anno az info szakot. Hetente volt kb 3 informatika óránk abból 2 órán ECDL alapokkal foglalkoztunk, word, power point, excel és társai. 10. ben kezdtünk már belekóstolni a programozásba de abból is csak weboldal szerkesztés lett. 11. ben pascallal foglalkoztunk heti 5 órába meg visual basicel, plusz volt egy elméleti óra is ahol csak a fejünkből néztünk ki.
2012. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem lesz két szakmám, mert jövőre, már külön lesz a gyakorlatunk, és ők mennek a tanműhelybe. De akkor is, most egy évig járok gyakorlatra úgy, hogy jövőre többet már nem is foglalkozunk vele és még az informatikához sincs semmi köze.
2012. febr. 28. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!