Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből állnak a közép szintű...

Miből állnak a közép szintű írásbeli érettségik az új rend szerint?

Figyelt kérdés

Én már több mint 10 éve érettségiztem a régi rendszer szerint, viszont a férjem most fog estin és szeretnék neki segíteni, nem tud mindig bejárni.


Hogy zajlik a magyar érettségi? Nekünk még 3 témából kellett választani 1-et és kidolgozni min. 3 oldalban. Ők meg szövegértést gyakorolnak. Mi az? Hogy kell?


Matek érettségi még mindig egy tétel kifejtés és a zöld összefoglalóból a többi feladat?


Angol nyelvi érettségin lehet használni szótárt fordításhoz, levélhez? Milyen feladatok vannak?


Na, és a történelem, abból nekünk nem is volt írásbeli. Szerencsére! Ott mik a feladatok?


Még földrajzot választott. Az hogyan zajlik? Van írásbeli?

Szóbelin kell ásványt felismerni?


Sok-sok választ várok! Köszi!


2012. febr. 29. 11:58
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Régen nem így zajlik. Azért az elég fura, ha most érettségizik, és semmit sem tud róla. Adott szaktanárt azért megkérdfezhetné.


Itt találjátok az elmúlt évek feladatsorait.


[link]

2012. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudok róla!!!!
2012. febr. 29. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Magyarból van egy 40 pontos szövegértés és egy 60 pontos szövegalkotás. Ez utóbbi választható, hogy verselemzés, novellaelemzés avagy érvelés. Minimum 3 oldal. Szóbelin 40 tétel, 20 irodalom és 20 nyelvtan van.


Matekból először is van egy 30 pontos egyszerű feladatok rész, itt 1-2-3 pontos kicsi feladatok vannak. Aztán van 3 db 12 pontos feladat, majd 3 db 17 pontosból kell kettőt kiválasztani. Ez összesen 100 pont. Matekból alapból nincs szóbeli vizsgarész, csak, ha nem sikerült elérni írásbelin a 20 %-ot (kettes), de minimum 10 % megvan.


Történelemből 90 pontos az írásbeli és 60 a szóbeli. Az írásbeli részt tele tolják forrásokkal, így azt 0 tudással, józan paraszti ésszel is meg lehet írni minimum 60 %-ra (4-es). Vannak benne kis feladatok, ahova csak 1-2 szót kell beírni, avagy bekarikázni. A végén van 2 kis és egy nagy esszé. A nagy esszé az mindig magyar történelem. Több esszé feladatot is adnak így tetszés szerint ki lehet választani, hogy ki milyet akar írni. Ezekhez is annyi forrást adnak. hogy csak na. Szóbelin 20 db tétel van, szintén adnak forrást, de azért a tételeket nem árt kidolgozni.


Nyelvi érettségin a levélírásnál lehet szótárt használni, a többi résznél nem, de ezt ott úgy is elmondják.


A föcit sajnos nem tudom, mert azon nem voltam :(. Viszont javaslom a régi feladatsorok megtekintését, hogy jobban átlásd őket, valamint az OH honlapján a követelmény rendszer is fenn van.

2012. febr. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Férjed tud róla, csak te nem? Akkor miért nem őt kérdezed? Már bocs, hogy kekec vagyok, de tényleg elég furcsa.
2012. febr. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocs, de ha nem segíteni akarsz miért írsz?
2012. febr. 29. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. febr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem az első válaszomban segítettem. Odaraktam azt a linket, ahol az elmúlt évek összes érettségi feladatsorát és javítási útmutatóját megtaláljátok. Amint megnézitek, máris látni fogjátok, hogy milyen típusú feladatok vannak, minden tantárgyból. Ennél többet nem nagyon lehet segíteni.
2012. febr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
föci írásbelin van egy 25 pontos feladatrész, ahol topográfia van (1 Magyarország részlet, 1 Európa és 1 másik kontinens általában), majd egy 75 pontos feladatsor, ahol van természet-, társadalom- és gazdaságföldrajz is. A második feladatrészhez lehet használni atlaszt. Szóbelin van 20 természetföldrajzi + 20 gazdaság- és társadalomföldrajz tétel, két tételt fog húzni szóbelin, mindegyik 25 pontot ér.
2012. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!