Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt valaki szóbelizni a...

Volt valaki szóbelizni a Szinyeibe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 16:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még a kérdéshez tartozott volna a magyarázatom is. Ma voltunk a lányommal, nem voltam bent, de összehasonlítva más haladó nyek-es felvételivel, kissé elbizonytalanodtam az iskola színvonalán. Miről is van szó? Voltunk múlt héten haladó nyek-es felvételin: magyar szövegértés, német szövegértés magyarul, német irányított beszélgetés. a Szinyeiben egy tanás- három diák felállás, magyarul beszélgettek, be kellett mutatkozni, hobby, tanulás család ilyesmi. SENKI nem mérte fel mehet-e haladó szintű nyelvi osztályba :-(
2012. febr. 29. 17:00
 2/13 anonim ***** válasza:
Öcsém épp most késik el onnan, ha hazajön, megkérdezem tőle, mi volt és leírom. :) (Ha a pesti Szinyeiről van szó)
2012. febr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 29. 17:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nála is, bár ő angolra jelentkezett, ha jól tudom. Szerintem később lesznek a nyelvi szintfelmérők, legalábbis ez tűnik logikusnak.
2012. febr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem is tudom.

ahogy azt sem, hogy a szóbelis élmények befolyásolják-e a sorrendet. Így is gondolkodtunk, hogy Leövey-Szinyei, vagy Szinyei -Leövey.

Meglátjuk, mi lesz az ideiglenesen listán.

2012. febr. 29. 20:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a lányod hajlik rá, a Leövey legyen az első. Erős gimnázium, de bírható, könnyen elérhető, és jól felszerelt. A Szinyei nekem sötét folt, rengeteg ember jár oda, aki nem volt túl jó tanuló az ismeretségi körömben, és öcsém is inkább 4, mint 5, a humán tárgyakból leginkább 3. Sok sikert a lánynak a további felvételikhez! :)
2012. febr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lányom hajlik mindenre, amit közösen jónak látunk, eddig dilemmáztam a két suli között, de szerintem sorrendet fogunk változtatni a Leövey javára
2012. febr. 29. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:
én is ma voltam és ez azért van, mert van kezdő és halladó csoport szóval mindenkit felvesznek (úgy értem olyanokat is, aki nem tud angolul) csak, majd ha felvettek felmérik, hogy melyik csoportba tartozol kezdő vagy halladó. amúgy pl karinthy ami az ország legjobb kéttannyelvű sulija ott is úgy van, sőt még szóbelit se kérnek, hanem majd ha bekerültél, akkor csoportbontás lesz és felmérik hogy melyik kategóriába tartozol
2012. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
amúgy milyen volt a szóbeli (nem a feladatok érdekelnek mert én is voltam) csak úgy kb mennyire érzi hogy helyes válaszokat adott vagy nyűgözte le a tanárt... meg ilyesmi. Van egy ismerősm aki 45 pont-al is simán behívtak és felvették oda szóval nem tudom mennyire "erős" és van a leőwey-i ismerősőm is és elmondásai alapján erősebbnek ítélem meg és központia viszont 70 körül volt és ott is "keményen" meg kell dolgozni a jó jegyekért
2012. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Érdekes amit írtok, mert mi is tegnap voltunk spec nyelvi osztályba felvételizni ( még nem is nyek ) és ismerkedős-beszélgetés helyet magyar szóbeli feladatok voltak...
2012. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!