Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Célszerű-e sorrendet változtatni?

Célszerű-e sorrendet változtatni?

Figyelt kérdés
Kicsi az esélye, hogy bejussak az általam első kettőként megjelölt középiskolába, feltétlenül el kell mozdítsam az esélyesebb javára?
2012. márc. 7. 23:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy gondolkodtam, hogy automatikusan a számítógép az első esélyest fogja elsőnek értelmezni, mivel a többibe nem juthatok be. Sokat olvasgattam a neten és el vagyok bizonytalanodva. Mi van , ha esélytelennek tartott gimiből mégis elmegy előlem 50 tanuló ( csak ha teszek is érte , hi hi hi :-) ) és én azzal szembesülök, hogy mégis felvettek volna
2012. márc. 7. 23:55
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem a logikádat.

Miért kellene előrébb sorolnod azt, amibe nagyobb eséllyel vesznek fel? Ott van neked két középiskola, amibe szeretnél menni, de nem biztos, hogy felvesznek. Majd kiderül. Meg ott a harmadik, amibe jó eséllyel felvesznek. Ha tényleg úgy van, ahogy gondolod, akkor az első kettőbe nem fognak felvenni, a harmadikba viszont igen. Ha előre teszed a harmadikat, akkor is fel fognak oda venni, de a másik kettőbe még akkor sem, ha amúgy sikerülne, mert már felvettek az elsőbe.

Vagy te nem így gondolod?

2012. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolkodsz.
2012. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam, egészen addig , amig azt kérdeztem magamtól, hogy mi van akkor ha a harmadik iskola utolsó helyére vagyunk hárman ugyanolyan pontszámmal, a számítógép nem azt fogja választani aki első vagy második helyen tünteti fel az iskolát? Azóta eszem magam mióta két várólistán is ugyanazzal a pontszámmal vagyunk négyen , és én vagyok az utolsó a négy közül.

Amúgy köszönöm , hogy válaszoltok.

2012. márc. 8. 20:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Az sem logikus, hogy az első sulit, ha teljesen esélytelen ( nem hívtak be szóbelizni sem, nemhogy várólistán lennék) hátra rakom a sorrendben?
2012. márc. 8. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, az ilyen vajákolások nem logikusak. A számítógép nem veszi figyelembe, melyik iskolát hányadik helyen jelölted, neki nincsenek érzelmei, hogy "ez a piszok nem is akar bekerülni, menjen máshová" meg "hát, ő nem annyira ügyes, de ha ez az álma, hadd legyen". A besoroláskor csak a pontszám dönt.

Na, de mi van, ha hárman vagytok azonos pontszámmal egyetlen, utolsó helyre? Nos, akkor egyikőtöket sem veszik fel. A létszámnak felső határa van, annál több diákot nem vehetnek fel egy osztályba, kevesebbet viszont igen (egy alsó határig). Ha tehát egy helyre többen vagytok és már nem férnétek be, akkor egyikőtöket sem veszik fel és az adott osztály vagy tagozat eggyel kevesebb fővel indul.

2012. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2012. márc. 8. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!