Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti tagozatos gimnázium?...

Esti tagozatos gimnázium? (Érettségi felnőtteknek)

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozok de szeretnék leérettségizni... Az órákra értelem szerűen nemtudok bejárni de lehetséges lenne hogy félévenként csak vizsgázni járjak be?
2012. márc. 10. 01:31
 1/5 anonim válasza:
Hat nem tartom valoszinunek de erre en is kivancsi vagyok.
2012. márc. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges (legalábbis én úgy tudom), de ahhoz elég jól felkészültnek kell lenni (anyagok beszerzése, tanulása, egyedüli gyakorlása, stb.).
2012. márc. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Elvileg igen. Esti iskolába jártam, nem nézték a hiányzásokat, és voltak páran, akik úgy jöttek be vizsgázni, hogy bent se voltak egész félévben. Megbuktatták őket. Egyedül nagyon nehéz felkészülni, beszerezni az anyagokat stb. És a tanárok teljesen máshogy állnak hozzád, ha ismernek, mert bejártál. Legalábbis nálunk így volt.
2012. márc. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Azt elfelejtettem,h iskolája válogatja, vhol szigorúbban veszik, és nézik,h ki jár be is ki nem.
2012. márc. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jártam estire is, levelezőre is. Ezek alapján neked inkább a levelezőt javasolnám. Estin (legalább is nálunk) azért be kellett járni, persze néhány hiányzás nem volt gond, de aki egyáltalán nem járt be, az nem vizsgázhatott.

Levelezőn más volt a helyzet, ott, ha jól emlékszem, minden második héten volt tanítás péntekenként. Akik bejártak rendszeresen, azoknak annyi könnyítés volt, hogy nagyobb gyakorisággal írhattak egy-egy dolgozatot, ezért nem kellett egyszerre féléves anyagokból vizsgázni. Viszont akik nem jártak be, azoknak is volt valamiféle jegyzetcsomagjuk (ezt mindenki megkapta beiratkozáskor), benne voltak az éves feladatok, tananyagok, stb., és félévente volt nekik vizsga mindenből.

Ahogy én csináltam, úgy nem volt igazán nehéz, de mondjuk én bejártam minden alkalommal. Nagyjából 10 ember lehetett, akik nem jártak be, közülük viszont talán csak 3-4 emberke jutott el az érettségiig, szóval valószínűleg így azért nehezebb a dolog.

2012. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!