Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ságvári vagy Deák? (Nem csak...

Ságvári vagy Deák? (Nem csak szegediek írhatnak :D)

Figyelt kérdés

Szóval. Tudom, ezt kérdezték már páran, de én most nem arra vagyok kíváncsi, melyik a jobb suli, ha nem h melyik való nekem jobban. Ságváriban felvettek 7. helyen a németre. Deákban még nincs sorrend, csak annyit tudok, h a 200-ból 167 pontom lett, szóval valószínűleg ide is bekerülök (legalábbis nagyon remélem).

Eddig biztos voltam benne, most azonban nem tudom, hogy akarjak-e egyetemre menni majd. Ugye visszavonták a támogatást, meg manapság sok a "túlképzett" fiatal, félek, hogy nem lesz munkám. Meg lehet, többre mennék egy szakmával. Ha mégis járnék egyetemre, valószínűleg a bécsire mennék, ha jól tudom ott ingyenes, nagyon jó a képzés, meg szeretem is a németet. Viszont kicsit szegényes a családom, szóval lehet, nem bírnák finanszírozni az albérletet sem.

Tehát, ha nem megyek egyetemre, akk nem szeretném a Ságvárit választani. A tanáraim meg persze állandóan mondják, hogy "nagy hiba lenne a Ságvárit kihagyni" és társai.

Am legszívesebben majd műfordító vagy írónő lennék(nemrég nyertem meg egy versíró versenyt, bocsi, ezt muszáj volt elmondanom :DD)


Szóval, akkor Deák vagy Ságvári? Egyetem vagy valami szakma?? Segítsetek légyszi, mert sehogy sem tudok dönteni !!!


(Bocs a hülye megfogalmazásért, csak már fáradt vagyok...)


2012. márc. 12. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

én a ságvárit választanám. Nem kötelező most eldöntened, hogy akarsz-e egyetemre menni vagy sem. A deák is jó iskola, de ságváriból nagyobb esélyed van bekerülni egy jó egyetemre, viszont ha mégsem akarsz egyetemre menni, akkor se veszítettél semmit...

add meg magadnak a lehetőséget, hogy később meggondolhasd magad

2012. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Deákban melyik szak? Mert ha mindkettő nyelvi, akkor Ságvári
2012. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
már biztos nem számít, de ságvári:D
2013. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!