Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyházi gimnáziumok miért...

Az egyházi gimnáziumok miért "könnyebbek" általában a rendes , sima gimnáziumoknál?

Figyelt kérdés
Vannak egyházi gimnáziumok ahol 3,5ös átlag a minimum,közepes szintű gimik, viszont a sima gimnáziumoknál jóval magasabb a minimum átlag, illetve általában erős, nehéz sulik. Miért?
2012. márc. 14. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Mert azok a hírnevükből élnek, az egyháziakat meg eltarják a hívek.
2012. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Meg mert senki nem akar templomba járni kötelezően,plusz hittanórát.
2012. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon tudatlanok vagytok. Gondolj csak a Fasori Evangélikus gimnáziumra, Piarista gimnáziumra, Pannonhalmi bencés gimnáziumra, az ország legelitebb középiskolái a legmagasabb képzéssel és hatalmas túljelentkezéssel.
2012. márc. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hallottam már erről a háromról. Persze ezek kivételével értem, azért írtam, hogy ÁLTALÁBAN. Nálunk például a városban van 5 gimnázium, abból 4 egyházi, a másik egy pedig nagyon erős.
2012. márc. 14. 17:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Hozzátéve, engem ne hívj "tudatlannak", ugyanis neked kéne kicsit jobban értelmezned a kérdést, ha már válaszolsz rá. (Ált. iskola alsó osztály, szövegértés).
2012. márc. 14. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
nem téged neveztelek tudatlannak, hanem az előttem lévő 2 hozzászólót
2012. márc. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Egyik sem könnyebb. Mindenhol más az oktatás de ugyanazt tanítják. Egyik iskolát se kell lenézni mert egyházi az vagy sem! Nem biztos hogy könnyebb mert ugyan úgy +-ba kell nekik hittanra és templomba járni!Szerintem inkább egy egyházi iskolába a jót tanulják a gyerekek mint a rosszat, más gimiben! Lehet egy gimi akármilyen jó hírű, magas átlaggal ha a diákok mind bunkó lenéző parasztok, mint mondjuk egy egyházi középsuliban!
2012. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most komolyan, ki az franc mondta, hogy én lenézem az egyházi sulikat??!


Ahogy azt már leírtam, elhiszem, hogy vannak nagyon erős egyházi sulik, de ismét leírom, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN beszélek, a látottak/hallottak alapján. Előbbi példámat idézve, a városban ahol lakom, az 5 gimiből 4 egyházi, ahova kerek 3-as, max 3,5 a minimum átlag + felvételi sincs. Ami meg nem egyházi gimi, oda meg min. kérik a 4,3 átlagot, és van szóbeli meg írásbeli felvételi is.

2012. márc. 20. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!