BME vagy Corvinus?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemen elismertebb és színvonalasabb a nemzetközi gazdálkodás képzés?

2012. márc. 18. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
corvinus
2012. márc. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
vajon egy műszaki egyetem vagy egy gazálkodási egyetem jobb nemzetközi gazdálkodásban nézzük csak
2012. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
lehet, hogy a BME alapvetően műszaki, viszont eléggé a toppon van, tehát nem alaptalan a kérdés szerintem
2012. márc. 18. 23:15
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
hát ha van édesapád aki egyetemre járt szerintem alaptalan
2012. márc. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az egyiken sznobok vannak a másikra járók meg arra verik magukat, hogy felkuncsorogtak egy ""URH rádiót"" az űrbe. Dönts.
2012. márc. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy melyik egyetemre mész mindenképpen "szívni" fogsz. A magyar oktatási rendszer egy kalap sz.r, mert csak papírt ad, de a gyakorlatban használható valódi tudást nem. Talán régen ez nem így volt, de ma már bizonyos, oly sokra tartott egyetemeknek csak hírnevük van, ami még a múltból ered, de amint felvételt nyersz valahová azt Te is tapasztalni fogod.


A különböző helyeken olvasható hivatalos vagy félhivatalos rangsorokkal nem kell foglalkozni, mert közük sincs a valósághoz.


Én több egyetemet is megjártam a réi osztatlan és az új BSc/MSc rendszerben egyaránt, így elég jól átlátom a dolgokat. Ezek alapján a legjobb megoldás és segítség, amit ajánlani tudok a döntésedhez az az, hogy beszélj olyanokkal, akik jelenleg is az adott egyetemre járnak és az ő véleményüket kérdezd. A legbiztosabb információ forrás, ha elmész az egyetemre és megkérdezed az ott lófráló hallgatókat.


Ők nem fognak hazudni az igazságról, mint az egyetemek által kiadott és igen nagy gondossággal összeállított brossúrák és egyéb tájékoztató anyagok, amiknek az egyetlen célja, hogy minél több hallgatót odacsábítsanak.


A lényeg, hogy mindenképpen beszélj illetékes hallgatókkal és ne legyenek előzetes elvárásaid az adott egyetemmel kapcsolatosan így nem fogsz akkorát csalódni.


Nem akarlak téged vagy más választás előtt állót kiábrándítani, de talán ezt olvasva jobban átgondolod majd a végső döntésed.

2012. márc. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, tényleg kérdezgess az adott szakra járókat mindkét egyetemen, ez sokat segíthet, anno felvételi előtt én is ezt tettem, megérte.

Én a BME-re járok, bár a műszaki részére, de ismerek több embert is, aki erre a szakra jár nálunk, én úgy látom elégedettek vele, szóval nem igazán szokták szidni ezt a képzést, bár nem tudom konkrétan mi érdekel róla, milyen szempontok alapján döntesz, így tényleg inkább odajárókat keress fel.

Ismerek egyébként Corvinusosakat is, ugyanezen a szakon, arról is jókat hallok... szóval nagyon egyikkel se tudsz mellélőni úgy gondolom.

Viszont a Corvinus-ról annyit, hogy vannak ismerőseim, akiket már egyetem előttről ismerek és odajárnak most... hát, borzasztóan megváltoztak. Én nem akarok általánosítani, de tényleg sok a sznob ember, és aki odakerül és be akar illeszkedni, szintén ilyen lesz.

Van olyan barátnőm, aki egyáltalán nincs jó anyagi helyzetben, mégis naponta ezreket elkölt mindenféle puccos helyeken, mert a társasága is ilyen helyekre jár... érdekes. régebben meg pont az ellenkezője volt ennek. De nem akarok általánosítani, ismerek normális embereket is onnan, csak erre figyelj, hogy ne legyél ilyen, mert könnyen beszippantja az embert ez a hozzáállás.

2012. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és a BGF-ről mit tudtok mondani? (ugyanez a szak)
2012. márc. 19. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:
2%
hagyjad má a hülyeségeid menj a Marx Karcsira azt jó
2012. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
A kínai piac Pesten:) Az élet a legjobb iskola!
2012. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!