Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabályos az, ha egy 11. -es...

Szabályos az, ha egy 11. -es gyereket lebuktatnak 9. -be, mert nem felelt meg a különbözeti vizsgája? Hallottatok már ilyenről? (többi lent)

Figyelt kérdés

A gyermekem 11.-es, most váltott iskolát.

Beiratkozásnál még azt mondták, 2 tárgyból kell különbözetit tennie, mostanra eszükbe jutott, hogy inkább 6 tárgyból kellene.Ez még nem is lenne akkora probléma, de eben a középiskolában úgy működnek dolgok, hogy ha nem sikerül a különbözeti vizsga akkor visszateszik a 9. évfolyamba.Na, ez azért már elég durva kicseszés lenne az emberrel, semmi értelmét nem látom és máshol nem is hallottam még ilyenről.Egyáltalán, mennyire lenne szabályos ez?

Fontolgatjuk, hogy akkor inkább visszamegy a gyengébb középsuliba, mert nincs az az iskola amelyik annyit érne, hogy 3 évet ismételjen miatta.Ráadásul ebből a suliból, az érettségi előtt állók szinte menekülnek gyengébb iskolákba, hogy az érettségit ott tegyék le.Ebből mire következtettek?Vajon hagyjuk mi is a francba ezt az iskolát, és irassam vissza az előzőbe, ahol ugyan szinte nem tanulnak semmit, de a lányom ott sem tanult rosszul és talán könnyebben megszerezné az érettségit is, kevesebb kockázattal?


2012. márc. 19. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hallani hallottam már ilyet mert volt osztálytársam is így került hozzánk. Már a 11.-et kezdte volna de hozzánk 9.-be került át.

Nála az volt a gond, hogy annyira alja iskola volt, hogy nemhogy semmit nem tanultak, de sokszor heti 1-2 nap is elmaradt, mert valaki épp bombariadót rendezett. Vagy bejött a tanár és közölte nincs kedve órát tartani.

És ennek azért híre ment. És 11.-es létére olyan dolgokat nem tudott ami nálunk 9. első 1-2 hónapjában már elvásár volt. De ő maximálisan elfogadta ezt, hiszen maga is tudta, gyakorlatilag 2 év anyaga hiányzik.


Nálatok nem tudom mennyire drasztikus a helyzet. De én személy szerint kiszenvedném ott a maradék 2 évet és nem kezdeném előlről, hiszen senkit nem érdekel hol írja az érettségit, csak az eredménye. Ő is szenvedje végig, és közben tanuljon tanuljon, mert az érettségin az lesz a lényeg. A legkeményebb iskolában is ugyanaz az érettségi mint a trógersuliban.

2012. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább válaszd az erősebb sulit. A tanulás nem fog kárára menni. Lehet elveszt pár évet, viszont többet tanul, tovább lesz fiatal, lesz ideje kitalálni mihez kezdjen magával az életben. Plusz nyer pár jó évet, ahol még gondtalan lehet.
2012. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lenne a lényeg, hogy az az érettségi meglegyen, aztán kész.De az a suli, ahová járt, ott akkora volt a lazaság, hogy az sem volt baj, ha nem megy be,a tanár lusta volt tanítani,és félt, hogy így érettségin semmit sem fog tudni, ráadásul annak a sulinak a szalagavatójával sem volt megelégedve, ezért váltott sulit.

Itt nagy a szigor, nincs lógás,nagyon kell tanulni, de ez meg a másik véglet!Egyenlőre jól megy neki itt is, de fél a különbözetiktől, mert olyan tárgyból is vizsgázik majd, amit a másik suliban nem is tanultak.Rengeteget kell pótolnia, nehezen győzi.

Most nem tudom, mi lenne célszerűbb, ha vissza iratnám a gyengébb suliba,még mielőtt megírja a különbözeti vizsgákat?Vagy elég akkor visszaíratni, ha kiderül, hogy nem sikerült a különbözeti?

Mellesleg most olvastam egy szabályzatban, hogy különbözeti vizsgára is vonatkozik a pótvizsga lehetőség, nos, erről minket nem tájékoztattak, valóban így van ez?

2012. márc. 19. 10:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem látom ennek a jogi alapját. Szerintem itt érdeklődj: [link]
2012. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

19 évesen kezdje újra esetleg a 9.-et?Csak hogy jobban áttanulja azt, amire lehet, az életben nem lesz szüksége?Az marhaság!Ugye 2. magad sem gondolod komolyan?

Igen, jó lenne az erősebb suli, de nem minden áron.Manapság úgysem a tudást nézik elsősorban, hanem , hogy meglegyen az érettségi papír.

2012. márc. 19. 10:24
 6/11 A kérdező kommentje:

10.24

Köszönöm a linket.Látom, van ott email címük.Vajon ingyen lehet kérni tőlük mailben tanácsot?Tudsz erről valamit?

2012. márc. 19. 10:27
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mailben megy-e, de biztosan ingyen van, mert az állam fizeti.
2012. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, azt írják, mailben és telefonon is lehet.
2012. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy akarod e, hogy tovább tanuljon egyetemen, vagy főiskolán. Ha nem, akkor maradhat buta a szar iskolában, viszont ha tovább szeretne tanulni, akkor a szar iskola szóba sem jöhet, mert az első félév végén ki fog bukni fősuliról.
2012. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem biztos benne, hogy akar-e fősulira járni, de valamilyen képzést még szeretne középiskola után, valami érettségire épülőt.
2012. márc. 19. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!