Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt megteheti a magyartanárom?

Ezt megteheti a magyartanárom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mivel az ország egyik legjobb gimijébe járok az irodalomtanáromnak irreálisan nagy elvárásai vannak a szóbelivel kapcsolatban. Tekintve, hogy mivel mi elvileg okosak vagyunk mindenki dolgozza ki magának a 20 tételt. De van amit maga sem adott le. Erre én kidolgoztam egy tételt egy kész tétel alapján átírva, érthetőre fogalmazva. Erre annyit mondott rá, hogy 2-es szintű az érettségin. Ha máshol ötös lenne hogy lehet nálunk 2-es? És most elkezdte kiosztogatni a tételeket de olyan körmondatok vannak benne amiket nem is értek meg 4-5 oldalasak, meg le se adta vagy teljesen más amit leadott. Szóval tök hiába dolgoztam ki 8 tételt mert úgyis az az elvárása amit ő kér. Könyörgöm nem magyarszakos egyetemista vagyok csak egy normális megtanulom elmondom színvonalú középszintű érettségit akarok... :(
2012. márc. 21. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"ország egyik legjobb gimijébe"

azért ez egy nagyon de nagyon relatív dolog.


a másik meg az, h erre külön szabály van, h a tanárnak nem szabad kiosztania a tételeket kidolgozva, csak a tétel címeket köteles megadni (középszinten, emelten csak témaköröket kötelesek kiadni).

szval ez ellen nem lehet mit tenni. vagy megtanulod, v mehetsz a süllyesztőbe.

és most jön az egyetemi szöveg:

igaz h nem vagyok egyetemista (12.es vagyok), de a bátyámat néha elnézve nekik tényleg nagyon sokat kell tanulni. egyik hétről a másikra egy egész könyv. ez később csak rosszabb lesz.

2012. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem én járok az ország legjobb gimijébe.
2012. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja! Az én irodalom tételeim is 4 oldalasak!
2012. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elvárások tanárfüggők, ez így volt és így is lesz. Mondjuk azt tippelném hogy ez csak a beijesztés, ha középszinten érettségizel akkor nem olyan nagy "was-ist-das" jó eredményt elérni.

Én is egy jó nevű gimibe jártam, a szóbeli után ugye bankett volt, ahol a tanárainkkal megtárgyaltuk, hogy miden érettséginél ez a nagy dilemmájuk, hogy hova tegyék a lécet (már amennyi mozgásteret engednek a szabályok). Előtte éveken keresztül magas az elvárás, ehhez igazodnának; viszont azt sem érzik fair-nek, ha valakinek emiatt adnak rosszabb jegyet, aztán végül rosszabb lesz az átlaga, mint egy másik diáknak egy kevésbé színvonalas intézményben, így utóbbi előnyhöz juthat a továbbiakban (pl. továbbtanulási pontszámítás).


A lényeg legyen a fejedben, meg tudd kifejezni magadat, akkor annyira vészes nem lehet. Én József Attilát húztam szóbelin, kínlódtam a dologgal, szinte én is csak a Mamára gondoltam, de csak összejött a jeles.. :D


Az egyetem más tészta, van amiből sok az anyag, ilyenkor az ember vagy a játékszabályokat vagy a saját határait kezdi el feszegetni.. :D

2012. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nekünk is ez van, elég magasak az elvárások, ezt úgy, hogy a tanár három éven keresztül egy másik irodalomkönyvből nyomta az anyagot, a verselemzés pedig kb az volt h leírtuk a verset átírva.


ami az ország egyik legjobb gimijét illeti, sajnos, sokan nem szeretnék ezt be/felismerni, de tényleg óriási különbségek vannak. én is nagyon jó gimnáziumba járok (benne van az országos első ötben), anyum pedig egy viszonylag középszerűben tanít és ő is mondja, ég és föld a különbség. teljesen más egy (bocsánat) "mezei" gimi, mint akár a Fazekas, Révai vagy Krúdy.


és ezzel nem felsőbbrendűnek gondolom magam, csak egyszerűen tisztában vagyok vele, hogy hatalmas szerencsém van, hogy oda járhatok, ahova, mert máskor nem ez a helyzet.

2012. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen utolsó egyet értek veled.

Csak az a baj, hogy így egy viszonylag jó gimibe egy értelmes gyerek sokkal könnyebben felelhet maxon szóbelin... Mert kisebbek az elvárások. És ez nem igazságos. Nagyon szükségem lenne a pontokra. Legalább 460 pont a cél :(

2012. márc. 21. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Épp azt próbáltam magyarázni, hogy egy normális tanár belátja hogy nem lesz attól senki előbbre ha pl. határeseti helyzetben a rosszabbikat kapod.


De az egyetlen dolog amit tehetsz hogy nem sírsz, hanem megtanulod, szóbelin meg visszaadod az anyagot. Aztán ha nem akarsz irodalommal vagy irodalomtörténettel foglalkozni akkor le van tudva, akkor csak az általános műveltség szintjén kell maradni.

2012. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már bőven általános műveltség felett vagyok most is szeretem az irodalmat imádok olvasni.

De ő nem azt várja el, hogy te tisztességesen megtanuld, amit lead. Hanem hogy ragyogj, és add magad elő és a tanári kar lélegzetvisszafojtva figyelje az előadásod.

Mi ez komolyan csillag születik?

2012. márc. 21. 22:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, a tanárod azzal tud villogni a kollégák előtt, ha ti jól szerepeltek az érettségin. A körmondatokat tessék megérteni, azért tanulsz magyart, hogy értsd őket. Én nem dolgoztam ki az irodalom tételeket, a régi jegyzeteket, a tankönyvet átnéztem érettségire és ennyi volt. De a töri tételek (amiket valami Corvinus SG-s öregdiáktól harácsoltunk össze emeletre) 6-8 oldalasak voltak. Na én ezeket éppen hogy átfutottam, mert ennyit úgyse lehet elmondani 15 perc alatt, plusz egy csomó irreleváns hülyeség is benne volt, mert menőzni akartak. Azt a tételt, amit végül húztam a töri emelten egyszer olvastam el. A XX. század demográfiai változásai. Nagyon utáltam, dögunalom, nem is töri, a 10.-es társadalom ismeret és földrajz emlékeimet, újságcikkeket és általános műveltséget összebogozva feletem max pontra. (Ez ugye emelt, tehát nem a saját tanárom vizsgáztat és elvileg komoly) Úgyhogy szerintem nem kell annyira túllihegni az érettségit, a tanárok (legalábbis ahogy én tapasztaltam) hajlamosak démoni dolognak beállítani az érettségit és riogatni vele a diákokat, ahogy tudják. De nem olyan ördögi ez, mint amilyennek most tűnik, te is rájössz majd. Bár tény, hogy én egy abszolút középszerű gimánziumba jártam, ahol a követelmény a béka segge alatt volt...
2012. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát remélem nekem is ilyen lesz a töri emeltem...
2012. márc. 21. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!