Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pesten vagy pest környékén...

Pesten vagy pest környékén vannak magán gimnáziumok?

Figyelt kérdés
Ha igen hol és mit kell egy magángimiről tudni. Ugyanis szeptembertől magán gimiben szeretném elkezdeni a tanulmányaimat. 8 évig kitűnő tanuló voltam általáosban és nem szeretném egy hétköznapi gimnáziumban folytatni a tanulmányaimat az általános után.
2012. márc. 22. 03:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

PFFFFFFFFF:DDDDDDDDDDDD

8 évig kitűnő voltál és csak jövőre felvételizel? Hogy is van ez?:D

Egy hétköznapi gimnázium...LOL:D tudod mit jelent az, hogy magániskola? Az, hogy fizetős! És ennyi. Semmi pluszt nem ad:) Sőt, ott van például a Forrai magániskola, hát az egy Bethlen-szakközép szintjén van, szörnyű.:DD

Magániskolába nem nehéz bekerülni. Sőt, nagy részük gyűjtő.

Úgy képzelted el mint egy Upper-east side-i Blair Waldorf félét? Hogy onnan csak a Harvard, a Yale?

Tehát hogy innen csak az ELTE és a BME?

Jesszusom mekkorát tévedtél.

Ha ennyire szpesöl vagy, akkor próbálj bejutni az Apáczaiba, ott maximum az ebédedet kell kifizetned, de hogy sokkal dicsőségesebb bejutni(és bent maradni, már ha bírod a tempót és nem iratkozol ki sírva kilencedik félévkor;) az biztosisten!

2012. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Asszem Nagykovácsiba vagy a környékén van egy amerikai magánsuli, de az oktatás az ilyen helyeken kritikán aluli, de nyilván luxuskörülmények vannak és rengeteget fizetsz érte. Ha neked ez számít, akkor menj oda. De én inkább mennék egy elit gimnáziumba; ha annyira jónak tartod magad, akkor nem fog gondot okozni és hidd el, az ilyen helyeken normális arcok vannak, jól fogod magad érezni.
2012. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az amerikai magánsuliban 3-4 millió tandíj évente, és most nem túloztam.
2012. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak: az ELTE és BME ma már nem olyan nagy kaland, ha kicsit értelmesebb vagy, akkor valami hasonló helyen tanulsz tovább. Kicsit el vagy tévedve..
2012. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért, hát nem az ELTE a legelismertebb?
2012. márc. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy legelismertebb. Attól függ, hogy milyen szak, az ELTE is tele van kamuképzésekkel, amikkel nem nagyon dicsekednék. De te a Harvard-hoz hasonlítottad, pedig egyáltalán nem elit egyetem semmilyen szempontból. A BME tanulmányilag talán már az, de még ebbe se vagyok biztos. Itthon nincsenek az előbb említetthez hasonló helyek.
2012. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amerikáról-Angliáról volt szó, aztán Magyarországon. Érted:d
2012. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én olyan magánsulira gondoltam, ahol az oktatás magasabb szinten van, mint egy hétköznapi gimiben. Tudom, hogy a tandíj sok egy ilyen iskolában, de ha ilyenbe szeretnék menni, akkor nyilvánvalóan meg van hozzá az anyagi hátterem.


- 8 évig kitűnő voltál és csak jövőre felvételizel? Hogy is van ez?:D


- Ez úgy van, hogy már felvettek két gimibe is, ahová a szüleim akarnak járatni (egyik sem magángimi, csak elit), de én inkább magángimnáziumba szeretnék járni. A későbbiekben szerintem sokat fog számítani (pl. egy külföldi egyetemen), hogy honnan is jöttem.

2012. márc. 22. 13:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Lesz*arják, hogy hova jártál, meg sem fogják tudni az iskolád nevét, ha még is akkor sem hallottak róla, de mindegy is.

A magániskolák NEM ERŐSEK. Azért MAGÁNiskolák, mert oda a gyengébb-átlagos képességűek mennek, és csak olyan helyre veszik fel őket, ahol fizetni kell, mert nekik ez jutott. Érted? Ha felvettek egy elit iskolába(ami pedig: Fazekas, Apáczai, Szent István, Berzsenyi, Eötvös) akkor menj oda és örülj a fejednek.

De már régen vége a felvételi procedúrának, szóval ne, értelek.

2012. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik magyarországi magániskola színvonala sem üti meg az elit gimnáziumokét. Felszereltségben nyilván jobbak, és kinyalják a seggedet is ha a szüleid kifizetik az évi több milliót, de egyéb előnyöd legfeljebb annyi lehet belőle, hogy jobban megtanulsz angolul ha olyan helyre mész ahol sok a külföldi.


Egyetem szempontjából sem tudom elképzelni, hogy milyen előnyt adna. Nyilván ha magániskolára van pénzetek, akkor bármilyen egyetemre is van, szóval ott tanulsz ahol akarsz. De azt tudnod kell, hogy a legnevesebb külföldi egyetemek tisztában vannak azzal, hogy az itthoni elit (már szellemileg értve) a Fazekas típusú gimikben tanul és az ottaniaknak kínálnak rendszeresen ösztöndíjakat, pályázatokat.


Szóval ha luxust akarsz és sok sznob embert magad körül, akkor pl. a fentebb is említett American International School of Budapest kitűnő választás, ha tudást akkor inkább Fazekas, Radnóti, Apáczai közül vmelyik.

2012. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!