Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek idén könnyebb...

Szerintetek idén könnyebb lesz egyetemi kollégiumba bekerülni a keretszámok csökkentése miatt?

Figyelt kérdés
Kevesebb jelentkező, kevesebb felvett, ugyanannyi koleszos férőhelyre. Ezek szerint igen?
2012. márc. 24. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen... de nem sokkal.
2012. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz ez a nem sokkal gazdasági, jogi, vagy társadalomtudományi karok kollégiumaira is? Mert ott finoman szólva is odabasztak a rendszernek
2012. márc. 24. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés, mert vannak olyan kollégiumok, ahova nem is lehet jelentkezni költségtérítéses képzésen. Van, ahol úgy sokkal drágább... szóval ez intézménytől is függ. Persze most ott is várhatóak átalakítások emiatt, különben üres maradna pár koli. Erre sajnos nehéz válaszolni.
2012. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy kell jelentkezni a kollégiumba?

(külfödli vagyok)

2012. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd ha felvettek kapsz egy jó nagy csomagot, abban benne lesz minden, ez intézményenként változik. Általában felvételi kérelmet kell benyújtani, nálunk a Neptunon lehetett jelentkezni.
2012. márc. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtisztább ha felhívod az adott iskolát.

Én felhívtam mindkettőt, amiket megjelöltem és mindkét helyen azt mondták, hogy a fizetősök nagyon kis számban kaphatnak koleszt, sőt BGF-en azt mondták, hogy ha kap is, akkor is dupla áron...

2012. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hát ez jó kérdés, mert vannak olyan kollégiumok, ahova nem is lehet jelentkezni költségtérítéses képzésen."


Egyszerű a megoldás, be kell zárni a kollégiumokat is. Elvégre, ha egyetemista nem lesz, akkor kinek kell kollégium? Köszönjétek a kétharmadnak!

2012. máj. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg köszönd a magadfajta, szűk látókörűeknek. Mégis miről beszélsz?


1. Olvass. Én is leírtam, hogy várhatóak változtatások például... nem, konkrétan a GTK-s, jogi karoknál biztosan, különben nekik nem járna kolesz, ami ugye... hülyeség.


2. Mi az hogy nem lesznek egyetemisták? Mondj amit akarsz én is utálom ezt az országot, ki nem... de ne mondd már, hogy minden rendben volt. Hogy nem volt felesleges pénzkidobás, amit a Mcdonaldsban dolgozó közgazdászokra meg bölcsészekre költött az ország... vagy a rengeteg jogászra, akik ma csak mellékállásban foglalkoznak papírokkal... azokról ne is beszélünk, akik el sem végezték az egyetemet. A probléma nem a leépítés mértékével van, egyedül a megvalósítással... így lecsapni a keretszámokat egyről kettőre valóban otromba dolog volt, sokak életét keserítették meg... és felhívnám a figyelmed, hogy a hallgatói szerződések ellenére is irdatlan sokan jelentkeztek a felsőoktatásba idén is.

2012. máj. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!