Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli jog levelezőn pótfelvét...

Károli jog levelezőn pótfelvételivel, esetleg Pázmány jog levelezőn egy év kihagyással?

Figyelt kérdés

Másoddiplomásként szeretnék levelező rendszerű képzésben jogot tanulni, munka mellett, elsősorban a kereskedelmi- és a szabadalmi jog érdekelne. Ilyesmi területen dolgozok, de egyelőre az alapdiplomámmal (Semmelweis Egyetemen végzett gyógyszerész vagyok). Az idei rendszer szerint 450 pontom lenne, tehát felvenni mindkét helyre bőven felvennének, jövőre viszont már emeltet kellene tennem. Erre sajnos elég későn jöttem rá, úgyhogy az idei felvételit lekéstem, pótfelvételi pedig a pesti karok közül - ha jól tudom - csak a Károlin szokott lenni. A kérdésem adott: mennyire elismert jogász körökben a Károli, illetve mennyire van lehetőség Károlis diplomával PhD-t végezni (ha jól tudom a Doktori Iskolájának megvonták az akkreditációját)? Emberileg csupa jót hallottam a Károlis oktatásról, szakmailag viszont elég vegyeseket és bevallom, ezek közül az akkreditáció kérdése a leginkább elgondolkodtató.

Mennyire van lehetőség szabadalmi ügyviteli területen elhelyezkedni Károlis diplomával? Csak a minősítés számít jogász körökben, vagy a diplomát kiállító intézmény ismertsége/elismertsége is?

Minden segítséget nagyon köszönök!


2012. márc. 25. 16:15
 1/3 anonim válasza:
50%

A Károli jogi kara az ország 8 jogi karából a 3-ik helyen van a képzés színvonala szempontjából. 1. Elte 2. Szegedi 3.Károli 4.Pázmány


Amúgy a diplomát nem nézik sehol sem hogy hol szerezted,minden jogi karon ugyanazt tanulod. Én a Károlit tudom ajánlani inkább mint a Pázmányt.

2012. márc. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyolcadik, és amúgy is be fogják zárni...
2012. ápr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Károli mindenképp!!!
2012. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!