Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az istenért kell erőltetni...

Mi az istenért kell erőltetni a kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán tisztában vannak azok az emberek, akik kiválasztják ezeket, hogy egy 17 éves tinik közel sem érdekli a Bánk bán? Miért kell annyira erőltetni ezt az egészet, hogy megutáljuk az olvasást? Annyira unalmas ez a könyv, ráadásul a negyedét nem is értem, meg a sok mellébeszélés...


Imádok olvasni, nem ilyen alkonyat szintű könyveket, de ez a Bánk bán nagyon felidegesített... 4 órája ülök felette és még csak a 40. oldalnál járok! Máskor 1 óra alatt elolvasok legalább 100 oldalt...


Pff nagyon elegem van ezekből a kötelezőkből! Most komolyan azt hiszik, hogy érdekli a 11-eseket ez a mű? (És nem csak a saját nevemben beszélek, mindenki panaszkodik rá az osztályban.. és nem valami szakiskola, erős gimi)


2012. márc. 26. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én egy kötelező olvasmányt sem olvastam el.

Talán a Pál utcai fiúkat,de ebben vagyok biztos.

Mi annak idején azt csináltuk,hogy megnéztük videón.

Amúgy kötelező olvasmányok röviden c könyvet olcastam el.

Jegyzeteltem és kész.

2012. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A mi tanárunk idézeteket szed ki a könyvből, és le kell írni, hogy ki mondta és hányadik fejezetben van. Ráadásul addig írjuk a dolgozatokat, amíg mindenkinek 2-es nem lesz.
2012. márc. 26. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Elég baj, ha 17 évesen nem érted a Bánk bánt és annak jelentőségét...
2012. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, vannak benne részek, amiket nem értek!


Honnan kéne tudnom, ki az a Germanicus, vagy Miciszlavic Miciszláv... Egyesével meg hagy ne kelljen rákeresnem. Akkor ne most kelljen elolvasnom, hanem ha már van elegendő tudásom ahhoz, hogy megértsem.

2012. márc. 26. 18:46
 5/13 anonim ***** válasza:
jó ég! hova jársz suliba???? az egyik hogy ilyet nem kéne hogy csináljon a tanár a másik meg hogy rég nem itt kéne tartanotok.
2012. márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De nyek osztály.
2012. márc. 26. 19:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért vannak a kötelező olvasmányok, hogy legalább ezt a pár könyvet elolvassák a gyerekek, mert amúgy a többség könyv közelébe se jut, sajnos... igen, abban tényleg igazad van, hogy kiválasztották a legunalmasabb köteteket, de tulajdonképpen ez is csak ízlés kérdése. Pl lehet, hogy páran örülnének a Harry Potternek, de én sosem szerettem. Ellenben pl a Pál utcai fiúkat nagyon is imádtam, de ide tartozik még akár az orosz vagy a francia irodalom teljesen. Ismerek olyat, akinek tetszett a Bánk bán (no nem én, mert azt én is utáltam :D). Ne akadj ki ennyire ezen, mert másnak meg az nem tetszik, amit te szeretnél olvasni.
2012. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért zavar ennyire, mert már egyszer elolvastam ezt a könyvet, kb 2 hete. Írtunk belőle 2 dogát is, 1-es lett mind a kettő!

És eléggé lerontja a jegyemet, ráadásul nem csak erre az egy órára kéne készülnöm, de egész délután ezt olvastam, próbáltam lassan olvasni, minden részletre figyelni...

Ha hétfőn is egyest írok, nagyon mérges leszek:@

2012. márc. 26. 20:21
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

Talán ha az ÉRTŐ olvasás nem lenne a mai fiatalok számára vadidegen fogalom,akkor nem okoznának problémát a kötelező olvasmányok sem!A baj az,h manapság a tizenévesek jó része agyatlan,debil,semmirekellő hulladék!

Net,pláza,bulizás,jelentős részük csak erre vevő.

Egyébként már megbocsáss kedves kérdező,de ha neked gondot okoz elolvasni a Bánk bánt,akkor kérdésessé válik,h vajon tényleg ,,erős" gimibe jársz-e?!

És hogy mi szükség van ezekre?Hallottál már az általános műveltségről???Pfff.

Jézusom, ti vagytok a jövő?Akkor ezek szerint van még lejjebb ennek az országnak...Szánalmas.

24n

2012. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én se olvastam el soha egyet se. most 26 évesen mégis kétdiplomás vegyész-matematikus lett belőlem. többieket meg a kémia nem érdekelte...
2012. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!