Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet rögtön egyetemet váltani...

Lehet rögtön egyetemet váltani sikeres felvételi után? Meggondoltam magam, és már nem arra a szakra szeretnék járni, amit bejelöltem.

Figyelt kérdés
Sote-ra jelentkeztem általános orvosnak, a másik két szak szülésznő és ápoló; de igazán most jöttem rá, hogy mégiscsak az állatorvosira szeretnék járni. De mostmár ugye nem lehet ezt megváltoztatni. Mégis hogyan tehetném meg, hogy az állatorvosira kerüljek? Újra kell felvételizni majd egy év múlva, vagy lehet, hogy rögtön szeptemberbe átvegyenek az általános orvosiról? Azt gondolom, hogy ápolónő szakról nem biztos hogy átvennének, hiszen minimum 100 pont a különbség a két kar között; de orvosiról sem?
2012. ápr. 8. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Újra kell felvételizni
2012. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Majd egy év múlva újrafelvételizel.
2012. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A te esetedben sajnos tényleg várnod kell egy évet. Abban az esetben ha nem vesznek fel egyik helyre sem, pótfelvételizhetsz augusztusban, de akkor csak fizetős szakra adhatod be a jelentkezésed. Más lehetőséged nem nagyon van.
2012. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy sikeres félév után kérhetsz átjelentkezést másik intézménybe, pl Szegedről Debrecenbe, különbözeti vizsgákkal.

De más jellegű intézménybe még így sem. Vagy tanulsz-ha felvesznek, vagy kihagyod ezt az évet.

2012. ápr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!