Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ilyen nehéz?

Tényleg ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sokan, főleg felnőttek, mondják, hogy a középiskola nehéz. Tényleg az? Mert eléggé parázok... :S

Előre is köszi! Főleg középiskolások válasza érdekel, akik most 9.-esek!


2012. ápr. 9. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Az általános iskolához képest nehezebb, de amúgy elég fika ez is. Az egyetem, na az tényleg nehéz
2012. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nehéz, az igazából attól függ, hogy milyen suliba jelentkeztél. Vannak erős gimnáziumok,és gyengék egyaránt...

Én kilencedikes vagyok, és szerintem nem nehéz(eddig, így az elején),de 10. és 11. sokkal nehezebb lesz, legalábbis ezt mondta az osztályfőnökünk:)

2012. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó éves vagyok ,szerintem nem nehéz igazából átvesszük újra ,kibővítve az általánosban tanultakat .
2012. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a gimis tudás jóval több, mint szimplán az általánosban tanultak kibővítve...

Én két nyelvet tanulok, két emelt szintű érettségire készülök szóval nem mondanám könnyűnek. Persze az egyetemhez képest piskóta, de most nem is arról van szó.

Egyébként egy erősebb gimibe járok, biztos van könnyebb is.

2012. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most leszek 9.-es! Én is félek, mert kitudja milyenek a tanárok, hogy adják le az anyagot, szóval egyik suli sem lesz könnyű megmondták nekünk is a tanárok.

2012. ápr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hova jelentkezel, valóban van iskolák között különbség.

A lényeg, hogy ami érdekel, azt tanuld intenzíven, ami kevésbé érdekel azt kevésbé. Ennek megfelelően választhatsz akár fakultációt, szakkörökre mehetsz, stb.

Ha szakmát tanulsz majd, vagy akár továbbtanulsz egyetemre, akkor az érdeklődési köröd lesz az irányadó.

Fontos, hogy ezt ismerd meg, hogy mi érdekel.

Ha erre rájössz, akkor nem lesz nehéz a középiskola és majd belerázódsz.

2012. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A középiskola lófasz..:) Jó aggyal, minimális tanulással sima 4-es, 5-ös, bár gondolom függ a intézmény színvonalától is..:)
2012. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igyigaz gyümölcslé az egytem az a szívás. én most felvételizek egyetemre de már előre gyúrom magam XDXD nem alszok sokat mert ott ugysem fogok meg össze vissza csinálom azt ami nekem kell XD ..mindjárt itt az érettégi....
2012. ápr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, mára valószínűleg velem együtt vagy kilencedikes, de én azt tapasztalom, hogy maga a tanagyag se nem nehezebb, se nem hosszasabb, csak a számonkérését veszik komolyabban. Eddig tunyulhattam, most már kevésbé. Gondja annak akadhat, aki mindent bemagolni akar ahelyett, hogy értelmezné. Úgy tényleg nehéz lehet boldogulni.
2013. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!