Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak meg érvelni?

Hogyan tanuljak meg érvelni?

Figyelt kérdés

Verselemzésre azt mondta a tanárom, hogy jobb ha nem is próbálom meg, detto az összehasonlítás. Mondta, hogy talán menni fog az érvelés. Mit tegyek? Hogyan készüljek rá? Hogyan kell? Érettségiről van szó természetesen. Nem megy az egész szövegalkotás, nem tudok irodalmi művekre hivatkozni, viszont a verselemzés még ennyire sem megy. Nem ismerem fel a költői képeket. Se egy metaforát, se semmit. Összehasonlításból is 0 pontosat írtam (tartalom alapján). Érvelésem kettes lett, de azt sem tudom, hogy hogy lehetne. Arra gondoltam, hogy elolvasom a bibliát, mert az nagyon sok témát érint és arra tudnék hivatkozni amikor érvelek. Amúgy ateista vagyok. Miket vegyek szempontnak érvelésképp.

Minden megy, töri, matek, angol, csak a magyar nem, mert a szövegértésem kb a 0-val egyenlő és a szövegalkotásom, pedig egy csomót készültem ezekre a dolgozatokra, ahol elemzés-hasonlítás-érvelés volt, de nem voltak túl hatásosak. Netről néztem a dolgokat, esetleg ha valaki segítene, az nagyon jó lenne! Mármint leírni, hogy hogyan kell érvelni. Amúgy a tavaly májusi érettségiket kaptuk feladatnak. Nagyon félek, mert nem lenne jó elrontani a magyart (csak a szóbeli része megy - bemagolni mindenki tud). Egyetlen pozitívum, hogy egész jó a helyesírásom, de ha jól tudom, az csak annyi, hogy nem jár érte pontlevonás, igaz?

Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nem vita kéne. A költészetek, művészetek stb nagyon hidegen hagynak és nem értek hozzájuk, az érettségin feltett kérdések meg pont hogy ezekről szólnak. Alig tudtam a Szophoklészos témáról is 3 oldalt írni, végén már bitang nagy betűkkel írtam.

Azért is rossz, mert nem nagyon állhatok le gondolkozni, 3-8 oldalasnak kell lennie, 180 perc áll rendelkezésemre, egy oldalt kb 15 perc alatt lehet teleírni, ez azt jelenti, hogy folyamatosan öntenem kéne magamból a szöveget, hogy meglegyen az öt oldal, rendesen összeszedve. Már mindent nagyon jól megtanultam (tavalyi törit 86%-ra írtam, matekot 92%-ra, angolt 98%-ra, infót pedig 90%-ra) Mondjuk ezek csak az írásbelik, de a tavalyi magyart 25%-ra szenvedtem ki (szerintem tanári rásegítés volt, hogy ne kapjak egyest). Magyarból végig kettes voltam, 10.-ben majdnem buktam.

Köszi a segítséget. Tavaly nyáron magántanárhoz is jártam, de úgy látszik, hogy nem számított túl sokat.



2012. ápr. 10. 23:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és annyi, hogy nem tavaly írtam őket, csak mondták a tanárok, hogy vállalják, hogyha kapunk egy kérdéssort, akkor kijavítják, ez volt márciusban, és nem néztem át előtte a megoldókulcsukat, azt mondták, hogy akármi lehet, hát mindenből a tavalyi volt.

Magyaron meg óránként haladtunk a szövegalkotáson. Utolsó órában vannak a magyarok és ott kellett maradni. Na ennyi :)

2012. ápr. 11. 01:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen kedves egy tanárod van... Én tudod, mit csinálnék? Elmennék egy magántanárhoz, és addig gyötörtetném magam vele, amíg nem menne szinte tökéletesen a verselemzés (Ez amúgy nekem is a gyengém volt, én érettségi előtt elhatároztam, hogy bármilyen versek lesznek, bármi lesz az érvelés témája, mindenképp az érvelést választom.), csak hogy utána beleröhöghessek a magyartanár pofájába, hogy háhá, mégse neked lett igazad.
2012. ápr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ő azért mondta mert egyesre írtam a verselemzést és az összehasonlítást.
2012. ápr. 11. 09:27
 4/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. ápr. 11. 15:22
 6/6 A kérdező kommentje:
hát ez nem nekem való, ettől sem lettem okosabb :S
2012. ápr. 15. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!