Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnökként szeretnék...

Gépészmérnökként szeretnék felvenni egy második szakot is. Ezt BME villamosmérnöki szakára megtehetem? (nappalis vagyok gék-en, ) Szóval a fő kérés, hogy felvehetek-e párhuzamosan 2 nappali szakot?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Felvehetsz, de a másikért fizetned kell, és az óraütközés is gondot jelenthet, bár gondolom sok a közös tárgy a 2 szakon, amiket elfogadtathatsz.
2012. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami über zseninek kell lenned, hogy ezt a két szakot párhuzamosan elvégezd. Tényleg rengeteg az óraütközés, katalógusokat hogy oldanád meg? Előzőválaszolónak csak annyit írok zárójelben, hogy maximum a matek egyezik, semmi más nem. :)
2012. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben az is felmerül, hogy OE-n van levelezős villamosmérnöki szak is. A levelezős oktatás hogy működik? Az előbbihez hozzászólva úgy tudom, ha a harmadik szemeszterben veszem fel a második szakot, akkor egy félév alatt a két képzés félévét csak egynek számítják.
2012. ápr. 13. 12:51
 4/4 anonim ***** válasza:

2:

Nem ismerem a BME-n ezeket a szakokat. Veszprémben olyan 15% körüli átfedés biztosan lenni, mert ami egyezik:

1. Matek. 2 félév analízis, 1 félév lineáris algebra, valszám és még talán nummat, bár ebben nem vagyok biztos.

2. A gépészmérnök fizika bővebb, ezért elfogadnák villamosmérnökre.

3. A tölteléktárgyak, tehát közgáz, szabadon választható és menedzsment.


Másról nem tudok, és nem tudom BME-n hogy van, de matek, fizika biztosan megoldható, szabadon választható is.


Levelező az változó, van ahol minden péntek-szombat, van ahol minden szombat és minden 2. péntek, van ahol félévente 2 hét végig.

2012. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!