Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichiáter szak? (túl rövid...

Pszichiáter szak? (túl rövid a kérdés.. )

Figyelt kérdés

Jó napot!

Az szeretném kérdezni, hogy a pszichiáter szakon:

-hol lehet pszichiáternek tanulni?

-milyen tantárgyak kellenek hozzá?

-milyen nehéz ez a szak , és mennyit kell tanulni?

-van-e államilag finanszírozott része?

-milyen a "légkör" ezen a szakon?

-tanárok általában rendesek?

-mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a szakkal?

-mennyi fizetésre lehet számítani?

-milyen mentalitású embereknek ajánlanátok ezt a szakot?



2012. ápr. 15. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichiáter szak így nincs.....

elmész az orvosira és rezidensként s pszichiátriára.

osztatlan állami finanszírozott emelt kémia biosz vagy fizika kell hozzá. Nem árt ha kitűnő tanuló vagy.

2012. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. ápr. 15. 16:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

- orvosi egyetem elvégzése után, pszichiáternek szakosodsz

- biológia és kémia vagy fizika( a kettő közül az egyik). Mind a kettőt emelt szinten kell teljesíteni.


- Nehéz. Az egyetem elvégzése a nehéz, rengeteget kell tanulni (6 év), utána már orvosként a pszichiátrián fogsz dolgozni, majd pár év után szakvizsgázol, ekkor szakorvos leszel, és egyedül is praktizálhatsz.

- van

- Kinek milyen. Én szeretem, sok közös tanulás a könyvtárban, sok közös bulizás... nekem nem is kell több. Az mindenképpen pozitív, hogy itt mmindenkinek közös a célja és az érdeklődése. Ez összehozza az embereket.

- Vannak közöttük hihetetlenül jó tanárok, és vannak rosszak is, vannak túl engedékenyek és vannak akik csak azért élnek, hogy minél több emberrel kiszúrjanak. Ezt sajnos túl kell élni.

- Hiányszakma, itthon és külföldön is könnyedén találni munkát.

- Ezt nem tudom pontosan.

- Nálam az egyetlen olyan területe az orvoslásnak, amit jó messziről elkerülnék ha tehetném. De nem tehetem sajnos. Szerintem annak való, akit ez érdekel, aki el bírja viselni az ilyenfajta beteg embereket, nem ilyed meg tőlük, és a hivatása nem befolyásolja a magánéletét. Mert nem könnyű egész nap mentálisan beteg emberekkel összezárva lenni.

2012. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2.válaszoló:

köszönöm neked is ment a zöld plecsni :D

Mondjuk annyiba szerencsém van hogy a biológiát és kémiát fogja az agyam de piszkosul :D

2012. ápr. 15. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyes:)

Akkor nem mondom, hogy sima ügy lesz mert nem, de azért talán még egy kis élvezet is társul a tanuláshoz:)

Sok sikert!

2012. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!