Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek hiányozni fog a suli...

Nektek hiányozni fog a suli érettségizés után meg még pár dolog? . (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Az a helyzet velem, hogy én kissé más vagyok a gondolkodásomból kiindulva. Mármint van egy része a lelkemnek amelyik nem akar ebben a társadalomban lenni. Mármint ebben a jelentéktelenné tevő világban, ahol csak ez az alapelv érvényesül "fogyassz, dolgozz, halj meg...". Meg az, hogy tartóz valahova ami nem inkább egyedivé, hanem inkább egy szürke lelketlen emberré tesz. Pontosabban én most 19 éves vagyok és úgy érzem, hogy néha nem akarom már megírni az érettségit sem pedig muszáj lesz, mert elvileg ez mindenkinek "jár" és ez a jövője "záloga".


De egyszerűen nekem van egy részem amelyik nem akarja ezt elfogadni, hogy megkapjak egy olyan papírt amit én nem akarok és nem is terveztem, hogy megszerzek... Hiába tisztázom ezt magamban ideig-óráig tudom csak ezt az egész "rendszert" tiszta fejjel nézni utána meg mintha kiborulnék. Mármint, hogy a sok ember körülöttem jól van és virul én meg hiába teszek akármit egyszerűen nem jutok el 1-ről a 2-re sem így.


A suliról meg csak annyit szeretnék mondani, hogy valahogy nem fog hiányozni semmilyen tekintetben. Mindig csak a rosszát kaptam...Megalázások, szívatások és ronccsá tételt. Aztán hiába akartam visszavágni kulturáltabban is mindig én húztam a rövidebbet. Mindenért én voltam a rossz, mert mertem visszaadni ugyanúgy, ahogy ők. Mármint a volt osztálytársaim. Hála az égnek, hogy amint megírom ezt a mocskot aztán soha többet nem is akarok vele foglalkozni. AZT AKAROM MÁR VÉGRE TANULNI ÉS DOLGOZNI AMIT SZERETEK ÉS NEM PEDIG AZT AMI NEM ÉRDEKEL!!! :@


A szociális életem is úgy aránylag rendben van. Kemény 2 éve(!) van csak normális baráti köröm akik végig hallgatnak és elfogadnak úgy, ahogy vagyok és nem akarnak a hátam mögött semmit sem tenni ellenem. bulira sajnos nagyon ritkán tudok eljutni, mert munkát meg nem kapnék, mert nincs meg ez a nyomorék papír és amikor még 3 éve volt egy balesetem, ahol elrepedt 2 csigolyám és sz*rul forrt össze. Azóta sok mindenben gyökeresen megváltozott a gondolkodásom és a felfogásom is. Amikor meg mostanság nézem a világot elképedek miféle mocskosságok mennek mindenfelé. Mármint olyan értelemben, hogy az egyszerű embereket akarják tönkretenni kis korától azzal kezdve, hogy "Az álmaid nem valósíthatod meg, mert te kellesz a rendszernek. Mert ha meg nem a rendszert fogod szolgálni akkor azon túl mindentől elvágunk téged..." Én ezt látom a mai világban is.


Elnézést ezért, de kissé most ilyen kiírós állapotomban vagyok. Elnézést a gyatra fogalmazásomért, de eléggé elszállt bennem a pumpa.



2012. ápr. 20. 07:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy végre elmehetek onnét.
2012. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!