Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még mindig nem tudom eldönteni...

Még mindig nem tudom eldönteni: Pszichiáter vagy pszichológus? Melyikre van nagyobb kereslet?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és lassan el kéne döntenem, mégis milyen irányba szeretnék továbbtanulni. Először a pszichiáter jutott eszembe, ugyanis szerintem nekem való szakma. Szeretek másokkal beszélgetni, és meghallgatni a problémájukat, empatikus vagyok. Viszont a pszichológus sem tér el nagyon ettől..csak annyiban,hogy nem írhat fel gyógyszert a betegnek. Az oktatásban van a bökkenő..mert az orvosi nagyon nehéz, ha meg pszichológiára megyek, akkor az bölcsészeten van.

2012. ápr. 20. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Pszichiáterre nagyobb a kereslet szerintem.
2012. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter egyértelmű. Bőven van rá kereslet, gyerekpszichiáterből meg kifejezetten hiány van. Azt viszont cáfolnám, hogy a kettő nem tér el nagyon egymástól. A pszichiáter beteg emberekkel foglalkozik. A pszichológus meg annyira nem. Ő inkább lelki támasz, lelki szemetesláda, ki ahogy nevezi. Azért nem írhat fel gyógyszert, mert nem foglalkozik olyan emberekkel, akiknek gyógyszerre van már szükségük. Azok beteg emberek és azok pszichiáterez járnak. Tehát ha nem tudsz dönteni, akkor ezt mérlegeld magadban. Pszichiáter foglalkozhat durvább esetekkel is, téveszmékkel küszködő, drog vagy alkoholista függő stb emberekkel. Ezek betegségek. Pszichológusként viszont nem.
2012. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Hát,hogyha gyerekpszichiáterből hiány van,meg fogom gondolni:) Lehet,hogy nehéz az orvosi, de ha megéri..

2012. ápr. 20. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
A pszichiátriát sokan támadják mint tudományágat. Sokak szerint fejben le lehet győzni ezeket a pszichoszomatikus, lelki okokból eredő betegségeket. Az szerintem félmegoldás, ha valakinek egy lelki problémából fakadó betegségét gyógyszerekkel kezelik. Jól gondold el mit vállalsz.
2012. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Én a pszichológiát választanám. Ő finomabb eszközökkel gyógyít, és sokszor hatásos. Voltam mid2-nél, nem azért mert hülye vagyok, csak pár éve borzasztó nagy trauma ért és még gyakorlatilag gyerek voltam. A pszichiáter gyógyszerével, alig tudtam pár hónap mulva leállni. Ez a sok depresszió elleni gyógyszer, amit már szinte mindenkinek felírak, aki arra téved kissé ijesztő. Én hatásosabbnak gondolom a pszichológust. Persze vannak komolyabb betegségek is, amire bitosan kell gyógyszer. Egy pszichológus 40-50 percet beszélget a beteggel, míg a pszichiáter kb 5-öt se, és írja a gyógyszert. Szóval, ha az emberekkel akarsz beszélgetni és valóban segíteni, és tapasztalni a változást, akkor a pszichológust válaszd.
2012. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
48%

Szia!Nagyon szép szakma és elhívatás amit választani szeretnél.De mérlegelned kell az oktatás anyagi vonzatát is ugyanis nem két fillérbe kerül az éveken át tartó tandíj összege.16 éves fejjel te még nagyon fiatal vagy,hogy erre az irányba lépjél,viszont ha komoly elhatározásod van és minimum 4-es tanulmányi átlagod,illetve jó szülői anyagi támogatásokkal bírtok akkor MINDENKÉPPEN a pszichiáter szakmát válaszd!Itt Magyarországon is nagyon szépen meg lehet élni belőle,de külföldön 3-5-szörösét is meg tudod keresni,de oda elengedhetetlen az angol VAGY a német nyelvtudása.Nagyon közeli rokonom Bécsbe pszichiáter egy kórházban,keresete nettó:2900€/hó!!!!!!Angliába egy pszichológus keresete felér ennyivel.Ez pontos infó.Kereslet lenne rá itt az országon belül is,de nem mindegy mennyi a kereseted.Persze nagyon fontos:Szeresd amit csinálsz,különben nem ér fabatkát sem az egész.Szüleiddel erről beszéltél?Ők mit szóltak mindehhez?Ha jól számolom akkor épp gimibe vagy szakközép iskolába jársz,és másodikos vagy.Mindenképpen a döntés a családé és nem csak a tiéd!Ha a családod támogat lelkileg és anyagilag,mindenképpen PSZICHIÁTER legyél!!!Azzal több esélyed van itt határon belül is!

A válaszolónak meg nagyon is igaza van abban,hogy nagyon sok különbség van a két szakma között.

2012. ápr. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
egy 4-es átlaggal ne menjél pszichiáternek, mivel el kell végezned az orvosi egyetemet. És 4-es átlaggal pokol lesz az orvosi
2012. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! :)

Úgy döntöttem, megpályázom az orvosit.

Igen, a szüleim tudnak róla, már vagy 2 éve eldöntöttem, hogy valami ilyen vonalon szeretnék továbbtanulni. Támogatnak és bíznak abban,hogy felvesznek.:)

Utolsó: Nem 4-es átlagom van, idáig minden évben kitűnő voltam.

2012. máj. 13. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem pszichológus legyél,mert a mai általános orvos képzést(és az orvostudomány mai állását)az arra van kialakítva,hogy GYÓGYSZEREKKEL gyógyíts,amik miatt ráadásul megnő más betegségekre való fogékonyság,ami újabb gyógyszerek használatához/vételéhez vezet,ez a gyógyszeripar ördögi pénzszerzési köre.

Legalábbis én biztosan nem választanék olyan szakmát ahol egy bizonyos elitet szolgálok ki,miközben az embereknek igazából több rosszat okozok mint jót,pénz ide-oda.

Másrészt szerintem egy problémát nem lehet gyógyszerrel megoldani,nekem is voltak ilyen gondjaim régen,és akartak is gyógyszert felírni rá(súlyos depresszió),de én mondtam a pszichiáternek,hogy nem fogom kiváltani és bevenni,mert akkor úgy érezném,hogy nem a saját erőmből győztem le a belső gondokat,ami miatt ez visszaütne.

Egy pszichológus viszont abban segít,hogy a benső éned erősödjön meg,ami miatt le tudod küzdeni a benned levő gondokat(ha nem elég nagy).

Viszont pszichológusokból Dunát lehetne rekeszteni,úgyhogy ezt sem ajánlom:|

2012. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végülis maradtam az orvosinál :) Azért döntöttem így, mert megnéztem a tavalyi felvételi ponthatárokat pszichológiára.. hát picit magasabbak, mint az orvosira, és azt olvastam, hogy nagyon sokan jelentkeznek. Így a pszichológiát elvetettem. Hát majd meglátjuk, mi lesz :)

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat !

2012. jún. 22. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!