Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnök azt mondta...

Az osztályfőnök azt mondta hogy elkezdhetünk gondolkodni milyen középiskolába szeretnénk menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
közepes vagyok matekból és a többi tantárgy mind 5-ös. Van esélyem sima gimnáziumba menni vagy csak a humán tagozatra van esélyem jelentkezni?
2012. ápr. 20. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

a szóbeliken, felvételin múlik az egész, meg az 5.,6., 7. évvégi,8 félévi átlagon.

akkor menj reálra, ha szereted és nem baj ha emelt óraszám.

akkor menjk humánra ha szered és nem baj ha emelt óraszám.

ha jól sikerül a felvételi meg a szóbeli akkor szinte oda mész ahová akarsz.

2012. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a főtantárgyakból kell meglennem 4.00-nak vagy az összes tantárgy együttes átlaga?
2012. ápr. 21. 12:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A sulitól függ, hogy mely tárgyakból kell számolni az átlagot. Nekem négyes átlagom volt mindig, most, nyolcadik félévkor 3,9-es lettem sajnos.:( Jelentkeztem a Kispesti Deák Ferenc Gimnáziumba, a szóbelim max. pontos lett, és felvettek, nem is utolsónak.:) Szerintem jelölj meg több fajta iskolát. Csak akkor menj szakközép/szakiskolába, ha van egy célod, hogy kozmetikus, szakács, pincér, fodrász stb stb. akarsz lenni.:D De ez mind tényleg tőled függ, neked kell döntened. Azért remélem segíthettem. :)
2012. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon sokat segítettél mivel érted én nem szeretnék fodrász meg ilyesmi lenni :| Inkább egyetemen folytatnám gimi után a tanulmányaimat :DDD
2012. ápr. 22. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:

gondolj bele, hogy a humán (töri, irodalom, nyelvtan, stb.) tantárgyak érdekelnek jobban, vagy a reál (fizika, kémia, földrajz, biológia stb) tantárgyak. Ennek alapján már választhatsz gimnáziumba tagozatot.

Esetleg ha van olyan tantárgy amit különösen szeretsz, és megy is, akkor választhatod azt emelten. Pl.: emelt biológia - emelt töri stb.

Kéttannyelvű gimnáziumok is vannak. :)


Nézegesd a környékeden lévő gimnáziumok idei felvételi tájékoztatóit, nemhinném, hogy jövőre sokat változna.. :)


Sok sikert ! :)

2012. ápr. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz négyéves középsulival, mert a gimnázium mellé muszáj egyetem, mert az nélkül semmit sem ér, és ha véletlenül nem végeznéd el az egyetemet, akkor legalább lenne szakod. Én is gondolkoztam a gimnáziumon, de végül középiskola mellet döntöttem, és szerintem jó választás volt, mert van egy jól megfizetett szakom (informatika), és nyugodtan tovább tanulhatok, sőt a humán szakok is megfelelő, ez igazolva van, mivelhogy fősulin is megállom a helyemet. Mégpedig úgy, hogy fél humán és fél reál. (magyar informatika tanári szak)
2012. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gimi is középsuli. Szerintem a szakközépiskolára gondolsz.

Illetve szakmád van, nem szakot.

És szakközépben sem ad szakmát, csak utána ott maradhatsz OKJ-re. De onnan is elég sokan mennek egyből egyetemre,e OKJ helyett.

2012. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!