Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet fellebbezni arra, hogy...

Neo1749 kérdése:

Lehet fellebbezni arra, hogy 54. helyen nem vettek fel az első helyre? Míg van olyan ismerősöm akit felvettelek, pedig ugyanazon a szakon ugyanolyan helyen van mint én és bekerült. Valamint másik ismerősöm 60+ -adik helyen volt. és bekerült.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fellebbezni mindig lehet,csak nem biztos hogy sikerül.

Hogy lehet ugyanazon a szakon ugyanazon a helyen mint te?

2012. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki 60. helyről bekerült, akkor fellebbezz, bár az eset nem életszerű. Ha a 60+-nak "hátszele" volt, akkor már az ideiglenes listán is feljebb teszik, nem?


Holtverseny meg eleve nem lehet...

2012. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tehát mindketten első helyen bejelöltetek egy iskolát, te az 54. helyen voltak, ő a 60. után és őt felvették téged pedig nem?
2012. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Felállítottak egy listát.. és az illető ugyanugy 54-56 volt mint én... és érdekes módon ő bekerült... én pedig nem...

a másik illető pedig 60 felett van... és érdekes módon ő is bekerült

2012. ápr. 24. 16:11
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem teszik fentebb az ideiglenes listán attól...

de pl. van aki 80 felett volt az ideiglenes listán... és furcsa, de bekerült ... amikor 35 embert vesznek fel arra a szakra... és nem ugyanazon a helyen voltunk hanem 54-56... de ugyanannyi a pontszám a felvételiből + jegyekből

2012. ápr. 24. 16:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értem tisztán a kérdésed, bocs.

Szóval ugyan arra a szakra jelentkeztél x emberrel és az adott szak listáján az ember 80. volt, te pedig 54. és így került be a másik személy?

Ez esetben szerintem lehet.

2012. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen... de őt fel is vették.. míg engem nem..
2012. ápr. 24. 23:12
 8/11 A kérdező kommentje:
és hallottam pár embertől az elmúlt pár órában hogy azért nem lehet.. mert meggyanusítom az iskolát korrupcióval [ami szinte biztos] és még odasem vesznek fel amit a 2. helyen jelöltem [ simán bentvagyok ]
2012. ápr. 24. 23:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztázzuk: nem az iskola dönti el, hogy felvettek-e, hanem Győrben egy számítógép. Oda már fel kellett vinni a sorrendet, tehát a 2. helyen jelölt suli elvileg sem módosíthat semmit.


Fellebbezni arra hivatkozva lehet, (feltéve ha így volt) hogy nem hozták nyilvánosságra a holtverseny kezelésének szabályait, és mást ugyanannyi ponttal felvettek.


Arra is hivatkozhatsz, hogy jóval utánad állót is felvettek, de sokra nem mész vele. Ha jogszerű volt (pl. később érkezett meg a központijának az eredménye vagy a diszlexia-igazolása), akkor nyilván. Ha nem volt jogszerű, akkor sem feltétlenül téged vesznek fel a helyére, hanem a sorban következőt.

2012. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jelentkeztél?
2016. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!